مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با عقد قراردادی به باشگاه ناتینگهام فارست انگلیس پیوست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کریم انصاری فرد، مهاجم ۲۸ ساله تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه المپیاکوس پس از جدایی از باشگاه یونانی راهی ناتینگهام فارست انگلیس شد. مهاجم شماره ۱۰ تیم ملی که سابقه بازی در تیم‌های تراکتورسازی تبریز، پرسپولیس تهران، پانینیوس یونان، اوساسونا اسپانیا و ... دارد، تصمیم گرفت تا برای کسب تجربه جدید راهی لیگ دسته اول فوتبال انگلیس (چمپیونشیپ) شود.

کریم قرار است ساعتی دیگر از تاشکند به انگلیس برود تا قراردادش را با ناتینگهام فارست رسمی کند.

انصاری فرد که در آخرین روز نقل و انتقالات تابستانی با باشگاه ناتینگهام فارست قراردادش را امضا کرد، به دلیل حضور در اردوی تیم ملی ایران، قرار است پس از بازی دوستانه از تاشکند راهی انگلیس شود تا قراردادش را رسمی کند.

 

 باشگاه ناتینگهام فارست انگلیس

باشگاه ناتینگهام فارست در سال ۱۸۶۵ (۱۵۳ سال پیش) تاسیس شده است و دوران طلایی این باشگاه به سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۰ برمی گردد که با سرمربیگری برایان کلاف، این تیم توانست ۷ جام مختلف کسب کند که مهم‌ترین آن‌ها ۲ عنوان قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ بود.

ناتینگهام در حال حاضر در لیگ چمپیونشیپ انگلستان بازی می‌کند و در ۶ بازی گذشته با هدایت کارانکا ۷ امتیاز کسب کرده و در رده ۱۴ جدول رده بندی قرار دارد. این تیم فصل گذشته در رده هفدهم قرار گرفت و در فصل جدید با جذب ستاره‌های دسته دوم فوتبال اروپا در صدد کسب مقام بهتری است.

آیتور کارانکا متولد سال ۱۹۷۳ در اسپانیا است و سابقه مربیگری در تیم‌های میدلزبورو، رئال مادرید و تیم ملی زیر ۱۶ سال اسپانیا را دارد و در سال ۲۰۱۸ با عقد قراردادی سرمربی ناتینگهام فارست شد.

آیتور در دوران بازیگری برای تیم‌های اتیلتیک بیلبائو، رئال مادرید، راپید و تیم ملی اسپانیا را دارد و از سال ۲۰۰۸ به مربیگری روی آورده است.

این تیم سابقه ۲ قهرمانی اروپا در سال‌های ۱۹۷۹ و ۱۹۸۰ را دارد و در سوپر کاپ قاره سبز (لقب قاره اروپا) هم در سال ۱۹۷۹ به قهرمانی رسیده است.

از ستاره‌های تیم فوتبال ناتینگهام فارست می‌توان به کاستل پانتیلیمون (دروازه بان - رومانی)، هلال سودانی (مهاجم - الجزایر)، دنی فاکس (هافبک - اسکاتلند)، بن واتسون (هافبک - انگلیس)، دارل مورفی (مهاجم - جمهوری ایرلند) و کریم انصاری فرد (مهاجم - ایران) اشاره کرد.

تیم فوتبال ناتینگهام فارست در لیگ دسته اول فوتبال انگلیس با کسب ۷ امتیاز در رده ۱۴ جدول رده بندی قرار دارد و باید در چارچوب هفته هفتم به مصاف سوانسی برود.

 

افتخارات ناتینگهام در فوتبال انگلیس

لیگ دسته اول: (لیگ جزیره کنونی) ۱۹۷۷ - ۱۹۸۸

جام حذفی: ۱۸۹۷ - ۱۸۹۸، ۱۹۵۸ - ۱۹۵۹

جام اتحادیه: ۱۹۷۷- ۱۹۷۸، ۱۹۷۸- ۱۹۷۹، ۱۹۸۸- ۱۹۸۹، ۱۹۸۹- ۱۹۹۰

جام خیریه: ۱۹۷۸

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.