جروم بواتنگ در گفتگویی با روزنامه‌ی بیلد برای اولین بار فاش کرد که نیکو کوواچ سرمربی بایرن مونیخ روی تصمیم او برای رد کردن پیشنهاد انتقال به منچستریونایتد بسیار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جروم بواتنگ مدافع مرکزی بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان در آخرین روزهای فرصت نقل و انتقالات درحالیکه به نظر می‌رسید انتقال او به یونایتد تقریباً قطعی است تلفنی با ژوزه مورینیو سرمربی یونایتد تماس گرفت و اعلام کرد در بایرن خواهد ماند و راهی اولدترافورد نخواهد شد.

 

با اینکه بعضی مسئولین بایرن به خصوص  کارل هاینتس رومنیگه مایل بودند بواتنگ را واگذار کنند اما حالا به نظر می‌رسد با ورود کوواچ، برنامه‌های کوتاه‌مدت برای واگذاری رهبر خط دفاعی بایرن متوقف شده است. بواتنگ در گفتگو با بیلد گفت:" از همان اول سرمربی روشن کرد که برای من ارزش زیادی قائل است و به من اعتماد دارد. نیکو کوواچ باعث شد احساس کنم برای او و باشگاه مهره‌ی خیلی مهمی هستم".

 

احساسی که باعث می‌شود بواتنگ عطای جذابیت انتقال به باشگاهی جدید را به لقایش ببخشد. بواتنگ می‌گویند تمایلش به رفتن به کشوری خارجی بیشتر به خاطر این بوده که تجربه‌ای جدید را تجربه کند و نه فرار کردن از بایرن مونیخ. بواتنگ در گفتگو با بیلد گفت:" قصد من فرار نبود. یک چالش جدید برایم جذاب بود و می‌خواستم تجربه‌اش کنم. من از ماندن در بایرن مونیخ راضی و خوشحالم. اینجا یکی از بزرگترین باشگاه‌های دنیا است. اگر بخواهم منتقل بشوم باید همه چیز دست به دست هم بدهد و شرایطی پیش بیاید که از شرایطم در این باشگاه بزرگ به مراتب بهتر باشد".

 

این احساسات، یعنی اعتماد به نیکو کوواچ و رضایت از بایرن مونیخ در  نهایت باعث می‌شود بواتنگ با ژوزه مورینیو تماس گرفته، از او تشکر کرده و پیشنهادش برای پیوستن به منچستریونایتد را رد کند. بواتنگ می‌گوید در تماس با مورینیو به او گفته:" به مورینیو گفتم اینکه به من  علاقه دارد برایم افتخار بزرگی است. از او به خاطر اینکه در یونایتد آنقدر برای جذب من تلاش کرده تشکر کردم. مکالمه‌ی خوبی بود. برای مورینیو به تفصیل توضیح دادم که به چه دلایلی نمی‌خواهم به یونایتد بپیوندم".

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.