صبح روز سه‌شنبه تمرین معمول بایرن مونیخ که برای دیدار با بایر لورکوزن در کمپ تمرینی اختصاصی این تیم انجام می‌شد با یک اتفاق خاص همراه بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اتفاق خاص تمرین بایرن زمانی رقم خورد که به خواست نیکو کوواچ، سرمربی این تیم، از دو بازیکن بایرن تست خون گرفته شد. آنهم در میانه‌ی میدان، در حالی که آنها تا چند لحظه پیش دویده بودند و قطرات عرق هنوز بر پیشانی‌شان می‌درخشید.

در میانه‌ی دو تمرین که بازیکنان برای استراحتی کوتاه ایستاده بودند، هولگر برویش مربی بدنسازی بایرن به سراغ سرژ گنابری 23ساله و آرین روبن 34ساله رفت و با یک دستگاه مخصوص، انگشت‌های آنها را سوراخ کرده و از آنها نمونه‌ی خون گرفت. این تست سریع برای سنجش میزان CK یا آنزیم کریاتین کیناز خون انجام می‌شود.

اگر میزان CK خون بالا باشد نشان دهنده‌ی این است که عضلات بیش از حد تحت فشار هستند. در این شرایط احتمال مصدومیت عضلات و ماهیچه‌ها افزایش می‌یابد و کادر فنی بایرن نمی‌خواهند شاهد چنین اتفاقی برای بازیکنان خود باشند.

گنابری در ماه مه سال گذشته با مصدومیت عضلانی روبرو شده و مدتی از میادین دور مانده بود. اما او در فصل جدید که به میادین بازگشته تا کنون مصدومیتی نداشته است. مشخص است که نیکو کوواچ برای فصل پیش رو روی سرژ گنابری حساب ویژه‌ای باز کرده و نمی‌خواهد او را بار دیگر به دلیل مصدومیت از دست بدهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.