مشخص نیست هدف از جذب آرتورو ویدال توسط بارسلونا چه بوده و آیا او هیچ کاربردی برای آبی و اناری ها خواهد داشت یا خیر.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نقل از مارکا؛ کمتر کسی را می توان پیدا کرد که نسبت به توانایی ها و ارزش ویدال تردیدی داشته باشد. یک هافبک جنگنده در میانه زمین با شم گلزنی بالا که همیشه میل به اضافه شدن به فاز تهاجمی را دارد؛ به کار هر تیمی می آید اما در بارسلونا اوضاع متفاوت با دیگر باشگاه هاست.

این روزها موج انتقاد از ویدال قوت گرفته و بر تعداد کسانی که معتقدند او DNA بازی در تیمی با سبک بازی بارسلونا را در خود ندارد، افزوده می شود. به نظر می رسد که ویدال در سیستم بارسا نمی تواند کارایی همیشگی را داشته باشد.

پرداخت 20 میلیون یورو برای این ستاره شیلیایی 31 ساله و بستن قراردادی سه ساله با او در حالی که تیمی مثل اینتر نیز خواهانش بود، در ابتدا موجی از رضایت را در میان هواداران بارسا به دنبال داشت. به خصوص اینکه او به دشمنی با رئال نیز شهره است. در 4 دیدار ابتدایی بارسا در لالیگا، والورده ترجیح داده است که از دقایق 70 به بعد ویدال را وارد زمین کند تا بتواند برتری تیمش را حفظ کند و یا اینکه همچون بازی با اوئسکا برای اینکه صرفا ویدال را در شرایط بازی قرار دهد.

مقابل آلاوس او از دقیقه 85 وارد زمین شد در حالی که بارسا 2-0 پیش بود. بازی با وایادولید او در یک ربع پایانی به جای دمبله وارد زمین شد تا بارسا بتواند برتری یک گله خود را حفظ کند. مقابل اوئسکا از دقیقه 71 به میدان رفت و روز گذشته نیز از دقیقه 77 و در شرایطی که بارسا 1-2 در زمین سوسیداد بود، ویدال جای دمبله را در زمین گرفت.

شرایط اما با ورود ویدال بهتر نشد و بارسا خوش شانس بود که در دقایق انتهایی بازی، گل تساوی را دریافت نکرد. در بازی با وایادولید هم شرایط مشابه بود یعنی با ورود ویدال، هیچ چیز به سود بارسلونا نشد و برعکس، آبی و اناری ها تحت فشار بیشتری قرار گرفتند.

ویدال که بازی های خوب او در یوونتوس فراموش نشدنی است و در بایرن نیز تاثیرگذار بود، هنوز نتوانسته خود را با سبک بازی بارسا وفق دهد. در بارسلونا به گونه ای دیگر فوتبال بازی می کنند که شاید از درک ستاره شیلیایی خارج است. به نظر می رسد که او تنها برای فتح لیگ قهرمانان و اینکه چنین جامی در کارنامه اش به ثبت برسد، راهی بارسا شده باشد.

شرایطی مشابه را فصل گذشته پائولینیو تجربه کرد. او البته شروعی بسیار خوب داشت ولی در انتهای فصل مشخص شد که بازیکنی متفاوت با سبک بازی بارسلوناست. واضح است که اگر حفظ او برای بارسا حیاتی بود، مسئولان باشگاه به راحتی اجازه جدایی و بازگشت او به فوتبال چین را نمی دادند. چنین سرنوشتی در انتظار ویدال نیز خواهد بود؟

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.