رقابت های چمپیونزلیگ به زودی آغاز خواهد شد و اولین بازی این فصل رقابت ها، فردا برگزار خواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تمامی 32 تیم حاضر در چمپیونزلیگ امسال این فرصت را دارند که درآمد خوبی از این رقابت ها داشته باشند.هر باشگاهی که مجوز حضور در این رقابت ها را کسب کرده، 15.25 میلیون یورو از سوی یوفا دریافت خواهد کرد. به ازای هر پیروزی، 2.7 میلیون یورو و به ازای هر تساوی 0.9 میلیون یورو به باشگاه ها خواهد رسید.

در نتیجه باشگاهی که 6 پیروزی در مرحله گروهی کسب کند، 16.2 میلیون یورو از سوی یوفا دریافت خواهد کرد. این رقم در مراحل حذفی بیشتر هم خواهد شد. تیم هایی که به جمع 16 تیم برتر صعود می کنند، 9.5 میلیون یورو دریافت می کنند. صعود به یک هشتم، 10.5 میلیون یورو به حساب هر باشگاه واریز خواهد کرد.

رسیدن به نیمه نهایی، 12 میلیون یورو برای باشگاه ها درآمد خواهد داشت و حضور در فینال، 15 میلیون یورو به باشگاه ها می رساند. همچنین تیم قهرمان علاوه بر این 15 میلیون یورو، 4 میلیون یورو نیز بابت قهرمانی دریافت می کند.

نسبت به سال گذشته، تیم ها برای حضور در رقابت ها، 2.55 میلیون یورو بیشتر کسب می کنند و برای هر پیروزی، 1.2 میلیون یورو و برای هر تساوی، 0.4 میلیون یورو افزایش دریافتی خواهند داشت.

بدین ترتیب، تیمی که بتواند با کسب پیروزی در تمامی بازی های خود در مرحله گروهی و رسیدن به فینال، قهرمان جام شود، 58.2 میلیون یورو از یوفا دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/