مدافع میانی تیم ملی ایران در آستانه پیوستن به ترابزون اسپور بود اما ناگهان این انتقال به بن بست خورد و پورعلی راهی لیگ بلژیک شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مرتضی پورعلی گنجی می توانست سومین بازیکن ایرانی تیم ترابزون اسپور باشد، ترابزونی ها پیش از نهایی کردن مذاکرات با این بازیکن، امیری و حسینی را جذب کردند و امیدوار بودند با خرید مدافع سابق السد، به تیمی قدرتمندتر تبدیل شوند اما این اتفاق رخ نداد.

نشریه ترکیه ای «گازت دامگا» با امیر هاشمی مقدم مدیربرنامه پورعلی گنجی مصاحبه انجام داده و دلایل عدم سرانجام رسیدن این انتقال را بررسی کرده است:

* یکی از مدیران باشگاه ترابزون اسپور می خواست درباره پورعلی گنجی با ما تماس بگیرد، مذاکرات انجام شدند اما خیلی چیزها خوب پیش نرفت چرا که مدیران زیادی به موضوع این انتقال وارد شدند. به نوعی هرج و مرج به وجود آمد و افراد زیادی درگیر شدند. وقتی با رئیس باشگاه صحبت کردم گفتم که این نوع مذاکره درست نیست. ترابزون اسپور یکی از بزرگترین باشگاه های ترکیه است و مرتضی هم در ترکیه احساس خوبی داشت چرا که هواداران خیلی عالی بودند.

* ما به استانبول رسیدیم و با مدیرعامل باشگاه و دیگر اعضا دیدار کردیم، همه چیز خوب بود اما ترابزون مدافعان زیادی را داشت؛ حسینی، تورو و مصطفی آکاس. مشکل ما ترس از نیمکت نشینی بود. بررسی شد که مرتضی در پست های دیگر بازی کند اما او بهترین عملکردش را در پست دفاع میانی نشان می دهد و در جام جهانی هم همان جا بازی کرد! وقتی در این باره از آقای مدیرعامل سوال کردم گفت که این نظر کارامان سرمربی تیم است. بعد ما رفتیم سر بازی و با کادرفنی تیم صحبت کردیم که گفتند دوست دارند مرتضی را در پست های دیگر استفاده کنند که این برای ما مشکل بود و به همین دلیل بدون امضای قرارداد ترکیه را ترک کردیم. آن ها به مرتضی علاقه داشتند و می خواستند او را جذب کنند اما این برای ما خوب نبود که مدافعان زیادی در تیم حضور داشتند.

* هیچ مشکل و مسئله مالی در این زمینه وجود نداشت. ما قبلا درباره مسائل مالی به توافق رسیده بودیم و دلیل عدم امضای قرارداد این چیزها نبود.

* علیرضا جهانبخش برای اولین بار در ترکیب اصلی برایتون به میدان رفت و یک بازی خوب داشت و برایتون هم سه امتیاز را گرفت. این مسابقه مهم بود و من و علیرضا خوشحالیم. من به او افتخار میکنم که در لیگ برتر انگلستان و تیم برایتون حضور دارد. مرتضی هم نمایش های خوبی دارد و توانست یک گل بزند، فرم او بسیار خوب است و من برای او خوشحال هستم.

008

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.