داستان یوسین بولت و فوتبال برای چندمین بار با شکست مواجه می‌شود؛ «صاعقه» پیش از این دوره‌های تستی متفاوتی را در کشور‌های مختلف سپری کرده بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 یوسین بولت، اسطوره دنیای سرعت دوومیدانی، برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال همچنان باید منتظر بماند و یا اینکه برای همیشه قیدش را بزند. ستاره جامائیکایی که برای چندمین بار پس از خداحافظی اش از دنیای فوتبال شانسش برای بازی کردن در یک باشگاه فوتبال به عنوان بازیکن حرفه‌ای را امتحان کرده بود، دوباره ناکام ماند. او که برای تحقق رؤیای کودکی اش، این بار به استرالیا سفر کرده بود تا در جمع بازیکنان باشگاه سنترال کاست مارینرز تست بدهد، نتوانسته توقع مدیران و احتمالاً مربیان این باشگاه را فراهم کند. این موضوع را می‌شود از بیانیه‌ای که این باشگاه بامداد دیروز منتشر کرد و به دوره تستی یوسین بولت پایان داد، متوجه شد. بولت، مردی که ۸ مدال طلای بازی‌های المپیک را در عرصه دوومیدانی در کارنامه دارد به باشگاه کوچکی در «گوسفورد»، نزدیک شهر سیدنی، رفته بود و امید زیادی داشت این بار بتواند برای تحقق آرزویش، یک قرارداد حرفه‌ای در عرصه فوتبال ببندد. «باشگاه سنترال کاست مارینرز و نماینده یوسین بولت، ریکی سیمس، امروز اعلام می‌کنند که دوره تست یوسین بولت در باشگاه مارینرز به پایان رسیده و تداوم نخواهد داشت». 
به این ترتیب داستان یوسین بولت و فوتبال برای چندمین بار با شکست مواجه می‌شود؛ «صاعقه» پیش از این دوره‌های تستی متفاوتی را در کشور‌های مختلف سپری کرده بود؛ از حضور در آلمان و باشگاه دورتموند گرفته تا آفریقای جنوبی و نروژ. هر بار او در پروژه اش برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست شکست خورده. البته داستانش با این باشگاه استرالیایی می‌توانست متفاوت‌تر از بقیه تست‌هایش پیش برود؛ او که شماره ۹۵ را به خاطر رکوردش در دنیای ۱۰۰ متر (۵۸/۹) در این باشگاه استرالیایی به تن می‌کرد موفق شد روز ۱۲ اکتبر در دیداری دوستانه و در بازی‌ای که از ابتدا به عنوان بازیکن فیکس به میدان می‌رفت دبل کند. 
مشکلات مالی
مشکل اصلی بولت و باشگاه استرالیایی، اما ماه پیش صورت گرفت؛ جایی که به نظر می‌رسید مذاکرات برای رسیدن به یک قرارداد حرفه‌ای به بن‌بست خورده است. موضوع اصلی هم مربوط به رقم پیشنهادی باشگاه و اختلاف فاحش آن با رقم درخواستی یوسین بولت بود. طبق گزارشی که روزنامه ساندی دیلی تلگراف نوشته رقم پیشنهادی باشگاه ۱۵۰ هزار دلار استرالیا یعنی کمتر از ۱۰۰ هزار یورو بوده است. این رقم خیلی خیلی کمتر از رقم پیشنهادی بولت است؛ او ۳ میلیون دلار استرالیا، نزدیک به ۸/۱ میلیون یورو طلب کرده است. در این مدت هم دو طرف هم تلاش کرده‌اند با یافتن اسپانسر‌هایی متفاوت این اختلاف قیمت را جبران کنند ولی طبق بیانیه‌ای که باشگاه کوست مارینرز منتشر کرده ظاهراً هیچ اسپانسری هم پیدا نشده تا این موضوع را محقق کند. «همان‌طور که قبلاً عنوان شده، باشگاه و نماینده یوسین بولت مذاکرات زیادی برای یافتن اسپانسر داشته‌اند تا بتوانند راه حلی برای این موضوع پیدا کنند تا همه طرف‌ها راضی باشند. از آنجا که اسپانسری در این زمینه دلگرم به همکاری نداشت، بولت و باشگاه در فضایی دوستانه به این نتیجه رسیدند که توافق مورد نظر که برای هر دو طرف مناسب باشد، شکل نخواهد گرفت». 
پس از انتشار این بیانیه بود که یوسین بولت هم با انتشار پیامی از مسئولان این باشگاه استرالیایی که باعث شدند او شانسش را برای تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال امتحان کند، تشکر کرد. «می‌خواهم از مالک باشگاه کاست مارینرز، مدیر، کارکنان، بازیکنان و هواداران که خیلی خوب در این راه از من استقبال کردند، تشکر کنم. برای باشگاه در فصل پیش‌رو آرزوی موفقیت می‌کنم». رؤیای یوسین بولت برای تبدیل شدن به یک بازیکن حرفه‌ای در استرالیا تمام شده و به نظر می‌رسد او دوباره شانسش را در اروپا برای محقق کردن این آرزو امتحان کند؛ شانسی که شاید در لیگ‌های رده پایین قاره سبز برایش دست یافتنی باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.