کیلین امباپه در مصاحبه با نشریه‌ی فرانسوی فرانس فوتبال فاش کرد که آرسن ونگر در تابستان 2017 در صدد جذب او به آرسنال بوده و او تا یک قدمی آرسنالی شدن پیش رفته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کیلین امباپه اعجوبه‌ی جوان فرانسوی که اخیراً جایزه‌ی کوپا را به عنوان بهترین فوتبالیست زیر 21سال دنیا دریافت کرده در مصاحبه با نشریه‌ی فرانسوی فرانس فوتبال فاش کرد که در تابستان 2017 آرسن ونگر سرمربی افسانه‌ای وقت آرسنال برای جذب او به این تیم انگلیسی تلاش زیادی کرده و او تا یک قدمی آرسنالی شدن پیش رفته است. اما امباپه در نهایت تصمیم می‌گیرد به جای پیوستن به آرسنال، موناکو را به مقصد پاری سن ژرمن ترک کند و با قراردادی به ارزش 166 میلیون پوند رکورد جهانی انتقال یک فوتبالیست زیر 20 سال را بشکند. امباپه‌ی نوزده ساله علاوه بر دریافت جایزه‌ی کوپا در این فصل برای PSG چهارده گل به ثمر رسانده و چند ماه پیش قهرمان جام جهانی شده است.

امباپه در مصاحبه با فرانس فوتبال با ستایش از آرسن ونگر گفت:" آرسن ونگر یکی از اسطوره‌های واقعی فوتبال فرانسه است و واقعاً حیف شد که آرسنال را ترک کرد. من در این دنیا کمتر کسی را دیده‌ام که همه درباره‌اش هم‌نظر باشند و او را یکی از بهترین مربیان دنیا بدانند. وقتی کل اروپا در مقابل نام آرسن ونگر زانو می‌زند و او را ستایش می‌کند، شکی نیست که این همه تجلیل و ستایش بی‌دلیل نیست".

امباپه در ادامه درباره‌ی ماجرای احتمال پیوستنش به آرسنال گفت:" من قبل از آنکه با PSG قرارداد امضا کنم در سال 2017 با آرسن ونگر در تماس بودم. البته در نهایت مسیر دیگری را انتخاب کردم ولی آرسن ونگر از دستم ناراحت نشد. ونگر یک جنتلمن واقعی بود و برایم آرزوی موفقیت کرد".

این در حالی است که به ادعای Football.london که از رسانه‌های نزدیک به آرسنال به حساب می‌آید، پیوندهای آرسنال با امباپه همچنان برقرار است و توپچی‌ها همچنان به دنبال جذب این اعجوبه‌ی فرانسوی هستند. چرا که این روزها هم اونای امری هدایت آرسنال را به عهده دارد که پیش از این در پاری سن ژرمن کار کرده و یکی از هواداران پر و پا قرص کیلین امباپه است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.