مراسم گالا برگزار شد و مودریچ توانست به سلطه 10 ساله مسی و رونالدو بر توپ طلا پایان دهد ولی رای روزنامه‌نگاران در سرتاسر جهان برای این عنوان، نتایج جالبی داشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 برنده توپ طلا با آرای روزنامه نگارانی از سراسر دنیا انتخاب می‌شود. در واقع از هر کشور، یک نماینده در این رای گیری حضور دارد و بررسی آرای آنها، جذاب و گاهی عجیب است. برای مثال، در آرژانتین، لیونل مسی نفر سوم شد و کریستیانو حتی در 5 نفر اول جایی نداشت. فوق ستاره بارسلونا در فهرست برزیلی‌ها، رقیب اصلی‌شان هیچ جایی نداشت. در پرتغال اما، فوق ستاره یوونتوس به‌عنوان بهترین بازیکن جهان شناخته می‌شود و بالاتر از مسی قرار دارد ولی دیگر بازیکنان مدعی مثل مودریچ، امباپه و گریزمان جایی در رده‌های بالای فهرست نداشتند. در برخی کشورها نیز بازیکنانی غیرمنتظره در صدر فهرست قرار گرفتند.

برای مثال، کریم بنزما رای اول روزنامه‌نگاران جمهوری آفریقای مرکزی بود. همچنین ماریو مانژوکیچ نیز در فهرست آنها در رده پنجم بهترین بازیکنان جهان قرار داشت. در لوگزامبورگ، هند و سورینام، رافائل واران بهترین بازیکن جهان انتخاب شده و در قرقیزستان، تیبو کورتوا برترین بازیکن بود.

در سوی دیگر، مارسلو در فهرست فنلاندی‌ها چهارمین بازیکن و در فهرست کامرونی‌ها پنجمین بازیکن بود و گرت بیل در فهرست لیختن اشتاین چهارمین بازیکن، در فهرست توگو نیز چهارمین بازیکن و در فهرست گواتمالا، پنجمین بازیکن بود اما عجیب‌ترین رای‌ها برای سینت کیتس‌اند نویس بود که نیمار را در صدر فهرست، سرخیو راموس را در رده دوم، لوئیس سوارز را در رده سوم، الیسون بکر را در رده چهارم و آگوئرو را در رده پنجم قرار داده بود. آگوئرو همچنین از سوی روزنامه‌نگاران گراناد به‌عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده است.

اما جدا از لیونل مسی، روزنامه‌نگاران بولیوی معتقد بودند که بازیکن دیگری از بارسلونا مستحق توپ طلاست. آنها لوئیس سوارز ستاره اروگوئه‌ای بارسا را برای این عنوان انتخاب کرده بودند. راکیتیچ هم تیمی سوارز در فهرست ترکمنستان و عربستان سعودی در رده سوم قرار گرفته بود. جدا از گریزمان، بازیکن دیگری نیز از اتلتیکو توانست خود را در سطح جهان مطرح کرده و نامی دست و پا کند. دیگو گودین، مدافع اروگوئه‌ای اتلتیکو موفق شد در فهرست نپال در رده پنجم قرار بگیرد.

پل پوگبا و انگولو کانته نیز به واسطه قهرمانی جهان رای خوبی را از آن خود کردند اما محمد صلاح نیز از سوی کشور خودش مصر به‌عنوان بهترین بازیکن معرفی شده بود و روبرتو فیرمینو، دیگر مهاجم لیورپول نیز از سوی سریلانکایی‌ها به‌عنوان بخت دوم توپ طلا انتخاب شده بود.

انتهای پیام/