بایرن امروز شنبه در چهاردهمین هفته‌ی بوندس‌لیگا در ورزشگاه خانگی‌اش به مصاف نورنبرگ خواهد رفت و این بازی برای باواریایی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جدال امروز بایرن مونیخ با نورنبرگ برای قرمزهای بایرن اهمیت خاصی دارد. این دومین بار در فصل جاری است که بایرن با یک تیم هم‌ ایالتی بازی می‌کند. بازی قبلی بایرن با تیمی از ایالت باواریا به تساوی 1-1 شاگردان کوواچ مقابل آوگسبورگ برمی‌گردد و کوواچ مصمم است که امروز آن نتیجه را تکرار نکند. شرایط بایرن به گونه‌ای است که این تیم دیگر نمی‌تواند یک نتیجه‌ی ضعیف دیگر را تحمل کند.

بایرن در فصل جاری همیشه با مشکل مصدومیت مواجه بوده ولی حالا شرایط تیم به وخامت چند هفته پیش نیست. خامس رودریگز و کورنتین تولیسو که از ناحیه‌ی زانو مصدوم هستند هنوز نمی‌توانند بایرن را همراهی کنند و حضور آرین روبن در مقابل نورنبرگ هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد چرا که روبن هفته‌ی پیش مصدوم شده بود و معلوم نیست که آیا می‌تواند به این بازی برسد یا نه. نیکو کوواچ تاکید کرده که متس هوملس بازی را از روی نیمکت شروع می‌کند چرا که او در هفته‌های گذشته به دلیل ناراحتی معده نتوانسته به صورت کامل در اختیار بایرن باشد.

انتظار می‌رود فرانک ریبری و سرژ گنابری به عنوان وینگرهای چپ و راست در کنار لواندوفسکی و توماس مولر به عنوان زوج تهاجمی بایرن، خط تهاجمی این تیم را تشکیل دهند. جاشوا کیمیش و لئون گورتزکا هم پشت سر این خط، به عنوان هافبک‌های تهاجمی برای بایرن به زمین خواهند رفت. البته این احتمال وجود دارد که کینگزلی کومان به جای ریبری به میدان فرستاده شود مگر آنکه کوواچ به این نتیجه برسد که او که تازه از بند مصدومیت رهایی یافته به زمان بیشتری نیاز دارد. در غیبت کیمیش، رافینیا در پست دفاع راست بازی خواهد کرد و آلابا هم دفاع چپ خواهد بود. با توجه به غیبت هوملس، دفاع‌های میانی بایرن هم بواتنگ و سوله خواهند بود و مانوئل نویر مثل همیشه از دروازه‌ی بایرن محافظت خواهد کرد.

35

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.