فوتبال جهان - کاپیتان سابق بارسلونا از بازیکن فرانسوی جنجال آفرین این تیم دفاع کرد و هافبک کروات رئال مادرید را هم برنده شایسته‌ای برای کسب توپ طلای فرانس فوتبال دانست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

آندرس اینیستا کاپیتان سابق تیم فوتبال بارسلونا می‌گوید حمله کردن به عثمان دمبله به خاطر بی‌انضباطی اخیرش درست نیست. دمبله روز یکشنبه با دو ساعت تأخیر در تمرینات بارسا شرکت کرد اما شب گذشته (سه‌شنبه) در بازی مقابل تاتنهام خوش درخشید و گل اول تیمش را هم زد.

اینیستا که با پایان فصل جی‌لیگ ژاپن، برای سپری کردن تعطیلات به بارسلونا برگشته، درباره دمبله گفت: قضاوت درباره دمبله سخت است به خصوص که من دیگر در بارسلونا نیستم. یکسری قوانین و مسئولیت‌هایی وجود دارند و اگر آنها را رعایت نکنید باشگاه باید فکری به حال آن بکند. دمبله اما برای بارسلونا بازیکن بسیار مهمی است. او باید اشتباهاتش را تصحیح کند و نیازی به کشتن او نیست. زمانی باید کشت که راه چاره و جبران نباشد و من فکر نمی‌کنم که ما نتوانیم راه‌حلی برای برطرف کردن این مشکل پیدا کنیم به همین دلیل توصیه من هم این است که صبر کنیم چون این مسئله هم به وقتش درست می‌شود.

اینیستا در ادامه درباره اظهارات اخیر پله درباره مقایسه او با لیونل مسی هم تأکید کرد: من علاقه‌ای به جواب دادن درباره چیزهایی که پله گفته ندارم. به نظر من مسی بهترین بازیکن تاریخ است. او همه رکورد‌ها را شکسته است، با سر گل زده، تکنیک دارد، با پای راستش هم شوت می‌زند. من ندیده‌ام که کسی توانایی‌هایی بیشتر از مسی داشته باشد و هر سال هم کاری فراتر از انتظارات من انجام دهد.

کاپیتان سابق بارسلونا درباره توپ طلا که به مودریچ رسید و جایگاه مسی در میان نامزدهای کسب این جایزه عنوان کرد: به نظر من قرار گرفتن مسی در رده پنجم نامزدهای توپ طلا توهین به او نبود. برای من او بهترین بازیکن تاریخ است. گفتن اینکه توپ طلا حق مودریچ نبوده بی‌انصافی است چون او فصل فوق‌العاده‌ای داشت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.