انتقال ستاره ایرانی نه تنها پول خوبی به خزانه کازانی ها واریز کرد بلکه باعث شد تا این باشگاه از قوانین سختگیرانه فیرپلی مالی و جرایم آن فرار کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با افزایش هجم بدهی های مالی روبین به سقف بیش از 30 میلیون یورو از چند ماه قبل بازرسان اتحادیه فوتبال اروپا با نظارت دقیق بر اسناد مالی باشگاه کازانی در صدد برخورد جدی با سران روبین بودند از همین رو گمانه زنی هایی در ارتباط با محکومیت و جرایم مالی سنگین رقم خورد.

سایت اسپورت اکسپرس در گزارشی پیرامون نجات روبین با فروش دو ستاره ملی پوش ایرانی و روسی از قوانین فیرپلی مالی یوفا نوشت:« 12 میلیون یورو پول حاصل از فروش سردار آزمون باعث نجات روبین از مشکلات مالی و پرونده های سنگین در یوفا و فیفا شد. این پول بخش اعظمی از بدهی های سنگین باشگاه را جبران کرد تا کازانی ها از حکم محرومیت سنگین در رقابت های اروپایی نجات پیدا کنند».

علاوه بر سردار آزمون، کودریاشوف ملی پوش روس هم با قراردادی 4 میلیون یورویی سر از استانبول باشاک شهیر در آورد تا در مجموع کازانی ها نیمی از بدهی های خود را تسویه کنند. همچنین گفته می شود جاناسیف دروازه بان سرشناس این باشگاه نیز در صدد انتقال به باشگاهی در چین است که با پول فروش این گلر باتجربه بخش دیگری از مشکلات مالی کازانی ها برطرف می شود.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.