نام‌تائه‌هی هافبک کره‌ای تیم الدحیل قطر که با مصدومیت از ناحیه زانو مواجه است با قراردادی ۳ ساله به السد پیوست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ستاره کره ای باشگاه الدحیل که به مدت هفت سال در این باشگاه به میدان رفته است با قراردادی به مدت سه سال به باشگاه رقیب خود یعنی السد می پیوندد.

به همین دلیل روزنامه الوطن در طی گزارشی به این انتقال بزرگ زمستانی پرداخت .

دراین گزارش آمده است:

همچنان واکنش ها در شبکه های اجتماعی در خصوص انتقال نام تائه هی هافبک 27 ساله و تاثیر گذار باشگاه الدحیل به باشگاه السد قطر ادامه دارد . این روزنامه از این انتقال به عنوان بزرگ ترین  نقل و انتقال زمستانی نام می برد.  

این قرار داد سه ساله در زمستان در شرایطی انجام شد که به نظر نمی‌ رسید  باشگاه های قطری به یکدیگر بازیکنی در این سطح را منتقل کنند اما در نهایت با فضای ایجاد شده پس از قهرمانی قطر در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا و توافق شیوخ مالک دو باشگاه این انتقال انجام شد.

 این قرارداد از فصل آینده  یعنی در فصل فوتبالی 2019/2020 شروع خواهد شد و به این ترتیب با توجه به این که ژاوی اعلام کرده است که درسال آینده قصد خداحافظی  دارد وی را باید ازهمین حالا، جاشین این نابغه اسپانیایی درنظر گرفت.

 گفته می شود که سران باشگاه السد قطرتصمیم دارند که از ژاوی به عنوان جانشین فریرا 70 ساله به عنوان سرمربی السد  استقاده کنند.

نام تائه هی متولد سال 1991 در شهر جینجو کره جنوبی است که پس از کشف استعدادش در آکادمی فوتبال کره جنوبی برای پیشرفت فوتبال خود  در سال (2009–2011)   به باشگاه Valenciennes  در لیگ دوی فرانسه می پیوندد و بعد از دوسال حضوردراین تیم مورد توجه شیوخ تیم الدحیل قطر قرار می گیرد و در این تیم  به مدت 7 سال 160 بازی انجام می دهد. وی در حالی که یک هافبک بازی ساز به شمار می رود در این تعداد بازی 68 گل برای الدحیل به ثمر می رساند و نقش بسیار بارزی در موفقیت های اخیر الدحیل  ایفا می کند.

 ترکی العلی  مالک باشگاه السد قطر با اعلام بیانیه ای که درسایت منتشرکرده است : خبر از توافق با ستاره کره ای الدحیل داد و اعلام داشت که خرید او یکی از اهداف مدیریت او به حساب می آمده و در حال حاضر دوران نقاهتش را در حال سپری کردن است تا بعد از رفع مصدومیت  در ترکیب السد قرار بگیرد .

وی در ادامه بیانیه می افزاید : توافق و همکاری لازم با برادرانمان در الدحیل در انعقاد قرار داد وجود دارد. ضمن اینکه از نوع برخورد حرفه ای باشگاه الدحیل در شکل گیری روند این قرارداد بسیار تشکرمی کند و در آخر اضافه می کند که این رفتار در بین باشگاه های قطری به هیچ وجه عجیب  نیست .

 به این ترتیب با توجه به اینکه در جام باشگاه های آسیا ، استقلال در گروه السد قرار دارد و پرسپولیس همگروه الدحیل است ، این  بازیکن با ارزش رو در روی آبی های پایتخت قرار خواهند گرفت.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.