رمزی جدیدترین بازیکنی است که با قراردادی آزاد راهی یوونتوس می شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

انتقال آرون رمزی به یوونتوس تایید شد و این ستاره ولزی در پایان فصل با قراردادی آزاد، راهی تورین خواهد شد تا در کنار ستارگان بزرگی همچون دیبالا، رونالدو و پیانیچ فوتبالش را ادامه دهد.

رمزی جدیدترین ستاره ای است که یوونتوس توانسته با قراردادی آزاد در سالهای اخیر جذب کند. انها سال 2011 پیرلو را جذب کردند، یک سال بعد پل پوگبا راهی یوونتوس شد. سال 2015 در ادامه این راه، خدیرا جذب شد، متوئیدی در سال 2017 با مبلغی به مراتب پایین تر از قیمت واقعی به یوونتوس ملحق شد. و در نهایت تابستان قبل نیز امره جان به بیانکونری پیوست. جالب اینجاست که تمام اینها هافبک وسط بوده اند و حالا رمزی هم به این جمع اضافه می شود.

اما آیا انتقال رمزی 28 ساله در یوونتوس تصمیم درستی بود؟ آن هم با ترافیک موجود در خط میانی تیم تورینی.

سیستم مورد علاقه آلگری در این فصل، 4-3-3 بوده است که مثلث هجومی این تیم را مانژوکیچ، دیبالا و رونالدو شکل می دهند و بنتانکور، پیانیچ و متوئیدی سه عنصر تیم در خط میانی بوده اند. اما رمزی می تواند چیزهایی را به خط هافبک یووه اضافه کند که تقریباً یووه فاقد آن بوده است. رمزی آمار خوبی در خلق موقعیت و گلزنی دارد.

هیچ یک از هافبک های یوونتوس در این فصل بیش از دو گل نزده اند. حال ان که خدیرا فصل پیش 9 گل زد، پیانیچ هم بعد از او با 5 گل بهترین گلزن یووه در خط هافبک بود. فصل قبل از آن نیز بهترین گلزن یوونتوس در خط میانی، 5 گله بود و در فصل 2015-2016 نیز پوگبا با هشت گل بهترین گلزن تیمش در بخش میانی بود.

رمزی در این فصل از لیگ برتر انگلیس، 6 پاس گل داده که بیشتر از هر هافبک دیگری در یوونتوس است، حال آنکه او خیلی هم در ترکیب ثابت تیم امری قرار نگرفته و فقط 9 بار از ابتدا برای آرسنال در لیگ به میدان رفته است. رمزی در این فصل بیشتر ترجیح می داده تا در فاز هجومی تری در بخش میانی زمین ایفای نقش کند ولی فرصت های زیادی هم برای بازی پیدا نکرده است و برای حضور در ترکیب با بازیکنانی همچون توریرا، اوزیل، گوندوزی و ژاکا رقابت کرده است.

در شرایطی که پل پوگبا در سمت چپ خط میانی بهترین بهره وری خود را برای یوونتوس داشت و عادت به بازی در این منطقه از زمین داشت، ولی رمزی بیشتر ترجیح می دهد در میانه زمین و در مرکزی ترین نقطه بازی کند، اگرچه رمزی نتوانست در سیستم امری به شکوفایی برسد و جایی ثابت در ترکیب تیم پیدا کند ولی یوونتوس امیدوار است در حضور او، یک هافبک گلزن را داشته باشد تا خلأ گلزنی در خط هافبک که بعد از جدایی پوگبا حس می شد، به ترکیب تیم بازگردد.

البته رمزی باید انتظار داشته باشد در یوونتوس هم سیستم چرخشی را مشاهده کند. چرا که آلگری به این روش اعتقاد دارد. در این فصل تنها رونالدو بود که در سری آ بیش از 20 بازی برای یوونتوس انجام داده است. اما به طور مثال مانژوکیچ و دیبالا هر دو تنها 17 بار در لیگ از ابتدا به میدان رفته اند. این در شرایطی است که در خط هافبک ترافیک بازیکن نیز بیشتر است. خدیرا، امره جان و متوئیدی و البته پیانیچ قطعاً همگی مدعی حضور در ترکیب اصلی هستند. هر چند با بالا رفتن سن خدیرا شاید حضور او در ترکیب تیم کمرنگ تر از قبل شود.

در هر صورت رمزی خودش را برای چالش جدیدش آماده می کند، هر چند او فعلاً حرفه ای گری خود را به اثبات رسانده و عنوان کرده می خواهد با تمام توان و تمرکز در خدمت آرسنال باشد و برای موفقیت تیمش تا پایان فصل جاری تلاش کند. او بعد از 11 سال انگلیس را ترک می کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.