سوپر جام اروپا با رنگ وبویی تمام انگلیسی

تیم های لیورپول و چلسی امشب در فینال سوپرکاپ اروپا به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دو‌تیم لیورپول و‌چلسی دیدار  سوپرجام اروپا را چهارشنبه شب و ازساعت۰ ۳ /۲۳ در ورزشگاه بشیکتاش استانبول برگزار می کنند.

شاگردان کلوپ در نخستین دیدار این فصل لیگ برتر جزیره را با پیروزی قاطع ۴-۱مقابل قناری های نورویچ پشت سرگذاشت تا با روحیه مضاعف برای فتح اولین جام فصل جاری، به مصاف شاگردان فرانک لمپاردی بروند که پس چند دهه ،بدترین شروع را در لیگ انگلستان را پشت سرگذاشتند.بلوزها در اولدترافورد با چهارگل درهم کوبیده شدند تا شاگردان لمپارد جوان و‌کم تجربه با استفاده از این تجربه تلخ به مصاف تیمی بروند که ازسرعت ویران کننده ای درکلیه خطوط تیمی برخوردار است. پاس های رو به جلو و طولی مرسی ساید نشینان دربین تیم های اروپایی زبانزد خاص وعام است.تنها نگرانی کلوپ ،غیبت آلیسون بکر دروازبان تاثیرگذار آنهاست که می تواند مشکلاتی را برای قرمزهای آنفیلد ایجاد کند.

احتمالا لمپارد در این دیدار تغییراتی نسبت به بازی مقابل من یونایتد را درترکیب تیمش داشته باشد ؛ زیرا اشتباهات فردی برخی از بازیکنان و کند بودن خط دفاعی چلسی پاشنه آشیل آنها درمقابل شیاطین سرخ بود و چنانچه لمپارد خط دفاعی و هافبک های تدافعی اش را ترمیم نکند،قطعا اسیر سرعت صلاح و مانه خواهند شد.

نکته مهم: برای نخستین بار درتاریخ فوتبال جهان داوران زن یک بازی فینال مردان اروپایی را سوت خواهند زد. استفانی فراپارت داور زن فرانسوی از دریچه سوپرجام اروپا وارد تاریخ فوتبال خواهد شد.

لیورپول تاکنون ۵ بار در دیدارهای سوپرجام اروپا شرکت کرده که ۳ بار فاتح آن شده است،درحالی که رقیب آنها، چلسی ۳ بار در چنین رقابتی حضور داشته که تنها یک بار موفق به فتح آن گردیده است.

این دیدار می تواند آبستن حوادث بسیاری باشد،ازهمان اتفاقات و حوادثی که فقط در تیم های انگلیسی می توان انتظارش را داشت‌.

امین یزدانی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.