ویدیویی که از پشت صحنه سفر بارسلونا به ژاپن در دوران پیش‌فصل منتشر شده نشان می‌دهد که این باشگاه دور از چشم افکار عمومی چطور به ستاره‌های بزرگش مثل مسی و سوارز رسیدگی می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بارسلونا در طول تابستان امسال به عنوان بخشی از برنامه آماده‌سازی پیش‌فصل خود سفری به ژاپن انجام داد. حالا کمپانی بکو که یکی از اسپانسرهای بارسلونا است یک مجموعه مستند پخش کرده که شمه‌ای از فعالیت‌ها و روندهای پشت پرده این سفر بارسلونا به ژاپن را در مقابل چشم هواداران قرار داده است. اولین قسمت این مجموعه بر روی تغذیه بازیکنان تمرکز دارد و نشان می‌دهد آشپزهای بارسا در سفرهای طولانی‌ای مثل سفر به ژاپن چطور برای ستاره‌های بزرگ بارسا غذا تهیه می‌کنند.

این مجموعه نشان می‌دهد که چطور گروهی از آشپزها و متخصصین تغذیه چه در خانه و چه در سفرهای خارجی وظیفه حمایت و پشتیبانی از ستاره‌هایی مثل لیونل مسی و آنتوان گریزمان را به عهده دارند.

تونا لیزاراگا، متخصص تغذیه بارسا در این فیلم می‌گوید که همیشه در زمین تمرین بارسا حضور دارند و تایید می‌کند که غذایی که او و تیمش در اختیار بازیکنان می‌گذارد می‌تواند روی احساسات، خلق و خو، استراحت و حتی آسیب‌دیدگی آنها تاثیر بگذارد. او به عنوان دوست و مشاور بازیکنان فعالیت کرده و مواظب است که ستاره‌هایی مثل گریزمان یا آنسو فاتی، پدیده جوان بارسا غذایی در اختیار داشته باشند که می‌خواهند و از این مهمتر، به آن نیاز دارند. در این میان وظیفه دشوار پخت و پز و آماده کردن غذا برای کل تیم به عهده سرآشپز آدریا پونسه است.

پونسه توضیح می‌دهد که شغل او در دوران پیش‌فصل حتی دشوارتر هم می‌شود چرا که او گاه مجبور است در هر روز برای هر بازیکن تا هشت وعده غذایی آماده کند چرا که آنها برای آماده شدن هر چه بهتر گاهی در دو جلسه تمرینی شرکت می‌کنند. او در صحبت‌هایش می‌گوید:" گاهی کار آنقدر سخت می‌شود که دیگر گوشتی برایمان باقی نمی‌ماند".

بازیکنان بارسا امسال در اولین سفر پیش‌فصل خود به ژاپن رفتند تا آنجا با چلسی و ویسل کوبه دیدار کنند. سرآشپز پونسه می‌گوید این سفر برایش دشوارتر از سفرهای دیگر بوده چرا که مانع زبان مانع از برقراری ارتباط او با ژاپنی‌ها می‌شده. چرا که او باید در کنار تیمی از آشپزهای ژاپنی از هتل‌های آن کشور برای بارسا غذا تهیه می‌کرده ولی نمی‌توانسته با همکاران ژاپنی‌اش صحبت کند.

او در این باره گفت:" من نمی‌توانم حتی یک لیوان شیر به بازیکنانم بدهم مگر آنکه دقیقا بدانم محتوی چیست ولی آنجا روی همه چیز فقط ژاپنی نوشته شده بود. شغل من مسئولیت سنگینی است. تصورش را بکنید اگر فقط یک بازیکن بارسا مریض شود و نتواند بازی کند چه اتفاقی می‌افتد".

بر اساس اعلام بکو هدف از تهیه این مجموعه مستند و پخش آن این است که مردم عادی بتوانند با دیدن ستاره‌های بزرگ فوتبال دنیا از آنها الهام گرفته و با الگو برداری از سبک زندگی سالمی که روی صفحه‌های تلویزیون به نمایش گذاشته می‌شود برای هر چه سالم‌تر زندگی کردن تلاش کنند.

100 - Copy

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.