ارنستو والورده اعتراف کرد که به‌دلیل کسب نتایج دور از انتظار تحت فشار هواداران بارسلونا است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ارنستو والورده در نشست خبری پیش از بازی فردا شب (سه‌شنبه) بارسلونا مقابل ویارئال در هفته ششم لالیگا به نتایج ضعیف تیمش در این فصل از جمله باخت ۲ بر صفر شنبه شب در خانه گرانادا اشاره داشت و قبول کرد که شاگردانش فصل را خوب شروع نکرده‌اند.

والورده درباره تحت فشار قرار گرفتن‌اش به خاطر نتایج این فصل بارسلونا گفت: این اتفاق چیز عجیبی نیست. از همه ما مربیان انتظارات فراوانی وجود دارد و این انتظارات از مربی بارسلونا بیشتر است. من می‌دانم در جایگاهی قرار دارم که بر اساس نتایجی که تیمم می‌گیرد در مورد قضاوت می‌کنند. سرمربی تیم همیشه در معرض توجه قرار دارد. بله ما فصل را خوب آغاز نکرده‌ایم و باید جبران کنیم. الان زمان آن است که از این چاله درآییم.

والورده در پاسخ به این سؤال که دلیل عملکرد ضعیف تیمش در این فصل چیست، اظهار داشت: من نمی‌دانم که این افت تداوم وضعیتی است که از قبل وجود داشته یا اینکه چیزی جدید است. فکر می‌‌کنم که باید روی این فصل تمرکز و دلایل اتفاقاتی که دارد رخ می‌دهد را بررسی کنیم. اگر به سال گذشته برگردیم، متوجه خواهیم شد که سال گذشته هم ما متحمل چنین فشارهایی شدیم که نمونه آن باخت‌مان مقابل لیورپول بود. با این حال می‌دانم که این اواخر خارج از خانه نتایج خوبی نگرفته‌ایم و باید این وضعیت را تغییر دهیم.

کلما لانگله و جرارد پیکه در این فصل مهره‌های کلیدی بارسلونا بوده‌اند اما این دو نیز در بازی‌های اخیر دچار افت شده‌اند و والورده هم گزینه‌های زیادی برای جایگزین کردن آنها در ترکیب اصلی ندارد. سرمربی سابق تیم اتلتیک بیلبائو در این باره گفت: آنها در بسیاری از بازی‌های فصل گذشته ما حضور داشتند. معمولاً مدافعان میانی کمتر از سایر بازیکنان تیم فرصت استراحت پیدا می‌کنند اما با این حال ما بازیکنانی داریم که می‌توانند در این زمینه کمک‌مان کنند. ژان کلر تودیبو هست و می‌توانیم از تیم جوانان‌مان هم بازیکن بیاوریم.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.