امشب در انتخابی یورو، هلند می‌خواهد جای آلمان را بگیرد، در حالی که کرواسی به فکر فرار از دست رقبای سمج است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دوباره دیدار‌های ملی و دوباره انتخابی یورو ۲۰۲۰. از امشب تیم‌های اروپایی به کارشان در رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های اروپا ادامه خواهند داد و می‌توانند تا حد زیادی تکلیف خودشان را هم برای دیدار‌های پایانی مشخص کنند.

سرانجام هلند به آلمان خواهد رسید؟ البته لاله‌های نارنجی امشب می‌توانند با یک تیر دو نشان بزنند، اگر پیروز شوند هم از آلمان پیش می‌افتند و هم ایرلندشمالی را پشت‌سر می‌گذارند. ایرلندی‌ها تیم شایسته‌ای در گروه C بوده‌اند و حتی صدرنشینی را هم تجربه کرده‌اند. با این حال اولین بازی بزرگ‌شان را برابر آلمان باختند و حالا باید به مصاف هلند بروند. هلند که با برتری برابر آلمان دوباره خودی نشان داد و مشخص شد باز هم اوج گرفته در ورزشگاه فاینورد بازی خواهد کرد، جایی که ۱۴ بازی پیشین خودش را در آن برده. از ۶ جدال قبلی هلند و ایرلندشمالی، ایرلندی‌ها فقط یک برد داشته‌اند. آخرین نبرد دو تیم هم سال ۲۰۱۲ بود که لاله‌های نارنجی با ۶ گل بردند. تیم جذابی که رونالد کومان ساخته آماده رقم زدن یک شب خوش دیگر برای مردم هلند است. دیگر جدال این گروه هم بین بلاروس و استونی برگزار خواهد شد، تیم‌های ۳ و صفر امتیازی که تقریباً هیچ شانسی برای صعود نخواهند داشت.

گروه E؛ فرار بلیزر‌ها

پیش از شروع رقابت‌های انتخابی به نظر می‌رسد در گروهی که ولز، مجارستان و اسلوواکی هم حضور دارند، کرواسی کار دشواری داشته باشد. در ادامه هم دیدیم که چنین اتفاقی رخ داد و بلیزر‌ها با شکست در بازی رفت برابر مجارستان و توقف در بازی قبلی برابر آذربایجان کمی شرایط خودشان را پیچیده کردند. کرواسی صدرنشین است، اما پشت‌سر آن‌ها که ۱۰ امتیازی هستند، اسلواکی، مجارستان و ولز به ترتیب با ۹، ۹ و ۶ امتیازی قرار دارند. در نتیجه وقوع هر اتفاقی ممکن است. در بازی بعدی‌شان برابر مجارستان فرصت تلافی باخت‌شان در بازی رفت را دارند. پیش از آن باخت، کرواسی در ۹ جدال برابر مجار‌ها شکست نخورده بود. آخرین بازی‌شان در خانه برابر مجارستان را هم سال ۲۰۰۴ با ۳ گل بردند، اما ولز یکی از بردهایش را برابر اسلوواکی به ثبت رسانده و امیدوار است بازی برگشت را هم از این رقیب ببرد. اگر اژد‌ها پیروز این جدال باشد وضعیت گروه از اینی که هست هم پیچیده‌تر خواهد شد. ولزی‌ها ۳ بازی از ۴ بازی اخیرشان برابر اسلوواکی را برده‌اند.

گروه G؛ مورد عجیب لهستان

اصولاً لهستان در مراحل انتخابی تورنمنت‌ها کار دشواری ندارد، هم خوش‌شانس است و قرعه خوبی نصیبش می‌شود و هم عملکرد خودشان آن‌قدر خوب هست که راحت به مرحله نهایی برسند، اما این مرتبه دو نتیجه عجیب کار را خطرناک کرد. ابتدا به اسلوونی باختند و سپس از پس اتریش برنیامدند. حالا هر دو رقیب را امیدوار کرده‌اند و جالب است که تا تیم پنجم گروه G همه شانس صعود دارند. لهستان ۱۳ امتیازی است، اسلوونی ۱۱ امتیازی و اتریش ۱۰ امتیازی. با این حال بازی بعدی لهستان برابر لتونی سخت نیست. رقیب‌شان که تنها تیم بدون امتیاز گروه است ۳ بازی آخرش برابر لهستان را باخته. بازی قبلی را هم لهستان با ۲ گل برد. در انتخابی یورو ۲۰۰۴ یک اتفاق عجیب رخ داده بود و لتونی بالاتر از لهستان در رده دوم ایستاد، اگرچه هیچ‌کدام از دو تیم به مرحله نهایی نرسیدند. اتریش به مصاف رژیم صهیونیستی خواهد رفت، در حالی که بازی رفت را از این تیم باخت و اولین باخت‌شان برابر این حریف از سال ۱۹۹۹ به بعد بود. اتریشی‌ها در ۲ بازی آخر خانگی‌شان گل هم نزده‌اند. اسلوونی هم برابر مقدونیه‌شمالی قرار می‌گیرد که در بازی رفت برابرش متوقف شد. در مجموع مقدونیه ۳ برد، یک تساوی و یک شکست برابر اسلوونی داشته.

گروه I؛ بی‌رقیبی شیاطین‌سرخ

گروه I برای بلژیک و روسیه آسان بود. برای شیاطین‌سرخ که ۶ برد داشته‌اند آسان‌تر هم بوده است. روسیه همان بازی اول را به آن‌ها باخت و حالا فقط به بازی برگشت برابر بلژیک فکر می‌کند. شاگردان مارتینس مسابقه آسانی برابر سن‌مارینو را در پیش دارند. بازی رفت ۴ گل به این تیم زدند و هر ۷ بازی پیشین خودشان برابر این تیم را برده‌اند. بلژیک در ۱۸ بازی آخر خانگی شکست نخورده، ۱۴ برد و ۴ تساوی داشته است. اسکاتلند که انتظار می‌رفت برای روسیه دردسر ایجاد کند نتایج بدی گرفته و فقط ۷ امتیاز دارد. فقط معجزه می‌تواند شانسی دوباره به آن‌ها بدهد، چراکه با روسیه ۹ امتیاز فاصله دارند و حتی از قزاقستان و قبرس هم پایین‌تر هستند. هر نتیجه‌ای غیر از برد منجر به حذف اسکاتلند خواهد شد. دیدار روسیه و اسکاتلند در ورزشگاه لوژنیکی برگزار می‌شود. بازی رفت را هم روسیه ۲ بر یک از اسکاتلند برد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.