آنتونیو کونته، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا از تجربه هدایت تیم ملی کشورش سخن گفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بعد از عملکرد ضعیف تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2014، آنتونیو کونته به مدت دو سال هدایت آتزوری را بر عهده گرفت و آنها در نهایت در یورو 2016 و در ضربات پنالتی مغلوب آلمان شده و با جام وداع کردند. آنتونیو کونته مدعی شد آن تجربه برای وی ارمغان های زیادی به همراه داشته است.

آنتونیو کونته گفت: "من احساس می کنم پوشیدن پیراهن تیم ملی ایتالیا رویایی بود که به حقیقت پیوست. وقتی در آنجا می ایستید و به سرود ملی گوش می دهید، یک احساس بی نظیر را تجربه می کنید و این بدان معنی است که شما به آن مرتبه رسیده اید.

من به عنوان بازیکن و سرمربی در تیم ملی ایتالیا بوده ام. سرمربی بودن مسئولیت بزرگی است و شما می توانید یک ملت را در پشت سر خود احساس کنید و امیدوار باشید که این حس شما را به جلو هدایت کند. من فکر می کنم بسیار خوش شانس هستم که هم سرمربی و هم بازیکن ایتالیا بوده ام.

یورو 2016؟ من به یاد دارم که سه هفته و نیم با هم کار کردیم و این مهمترین موضوع بود، زیرا ما گروهی را تشکیل دادیم که هر بازیکنی آماده بود زندگی خود را برای تیم ملی فدا کند. ما اسپانیا را با دو گل شکست دادیم، آنها مدت ها بدون شکست بوده و قهرمان جهان و اروپا بودند. مسابقه فوق العاده ای بود، زیرا با وجود عدم کیفیت در ترکیب تیم، 23 بازیکنان پیدا کردیم که از کنار هم بودن خوشحال بودند.

آن مسابقات باعث شد این تجربه در ذهن من ماندگار شود که شما هر هدفی در سر دارید را می توانید برآورده کنید. من در خاطر دارم روز قبل از خداحافظی همه ما گریه می کردیم ، زیرا می دانستیم که از آن روز بعد، دیگر قرار نیست هر روز همدیگر را ببینیم. من به یاد می آورم قبل از دیدار با اسپانیا، رسانه ها همه تصور می کردند که ما هیچ شانسی نداریم. در خلال کنفرانس مطبوعاتی، من به صراحت گفتم که اسپانیا برای اینکه ما شکست دهد باید سخت تلاش کند و ما شایستگی خود را نشان دادیم."

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.