سرخیو راموس کاپیتان رئال و تیم ملی اسپانیا اخیرا رکورد بازی های ملی در لاروخا را به نام خود کرد و حالا چشم به رکوردشکنی های دیگر دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نقل از مارکا، سرخیو راموس در رئال مادرید یک بت و الگو محسوب می شود. او در تیم ملی اسپانیا نیز با 168 بازی ملی رکورددار است. پیش از بازی چهارشنبه شب رئال و لگانس در برنابئو به همین مناسبت از راموس تقدیر به عمل آمد اما راموس به این قانع نیست.

او برابر لگانس توانست اولین گل فصل خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. پنالتی اول او را دروازه بان مهار کرد ولی داور دستور به تکرار داد و کاپیتان دومی را به راحتی وارد دروازه کرد. به این ترتیب راموس حالا در 16 فصل متوالی در رقابت های لالیگا موفق به گلزنی شده است. 

او کار خود به عنوان یک فوتبالیست را از تیم دوم سویا در فصل 04-2003 و دسته سوم اسپانیا شروع کرد و یک سال بعد به تیم اول راه یافت. راموس از سال 2005 برای رئال بازی می کند و از حیث گلزنی در 16 فصل متوالی با مسی، پاکو خنتو، آدلاردو رودریگز، انریکه کویار و رائول کینی برابر است. بالاتر از او سانتیانا اسطوره رئال و نیز خواکین ستاره بتیس قرار دارند که در 17 فصل متوالی توانستند گلزنی کنند. از 17 فصل خواکین، 15 تایش در لالیگا بوده و 2 فصل در ایتالیا موفق به گلزنی شده است. رکورد در اختیار پیرو گاینسا از بیلبائو قرار دارد که در 19 فصل متوالی توانسته بود گلزنی کند.

بیشترین گل به عنوان یک مدافع در لالیگا

 راموس تاکنون توانسته 62 گل در لالیگا به ثمر برساند و از این حیث فعلا فاصله زیادی با فرناندو هیه رو دارد که در دوران فوتبالش 104 گل به ثمر رساند. البته 44 گل او زمانی حاصل شد که به عنوان هافبک برای رئال بازی می کرد. هیه رو فصل 92-1991 توانسته بود 21 گل به ثمر برساند. از این 104 گل، 22 گل از روی نقطه پنالتی به دست آمد.

 

راموس اما برای رسیدن به پله دوم و گرفتن رونالد کومان، مدافع هلندی سابق بارسا کار راحت تری خواهد داشت. کومان در مجموع 67 گل در لالیگا برای بارسا زد که 46 تای آنها یعنی 68 درصد از روی نقطه پنالتی بود.

در میان مدافعان حال حاضر دنیا هیچکس از حیث گلزنی نزدیک به راموس هم نیست. نالدو از موناکو 36 گله است و کولاروف از رم نیز زننده 31 گل بوده.

لیگ قهرمانان

راموس در لیگ قهرمانان نیز توانسته 12 گل به ثمر برساند. گل دوازدهم او را اخیرا برابر بروژ شاهد بودیم. راموس از این حیث 4 گل با رکورد روبرتو کارلوس 16 گله فاصله دارد. همچنین جرارد پیکه از بارسا با 14 گل در لیگ قهرمانان بالاتر از راموس قرار دارد.

 

Image result for PASSARELLA

گلزنی در بازی های ملی

راموس 21 گل برای اسپانیا به ثمر رسانده و با زدن تنها یک گل دیگر با رکورد دانیل پاساریا مدافع سابق آرژانتین برابری خواهد کرد. پاساریا در دهه 70 و 80 برای آلبی سلسته بازی می کرد.

راموس با 125 پیروزی در بازی های ملی، از این حیث نیز رکورددار است.

 

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.