تیم های چلسی و آژاکس در دیداری جذاب و تماشایی به تساوی 4-4 رسیدند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 آبی ها لندن که امشب میزبان آژاکس بودند، ابتدا با نتیجه 4-1 از حریف عقب افتادند اما در ادامه توانستند سه گل بزنند و یک امتیاز از این دیدار خانگی کسب کنند.

تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که آژاکس به گل اول رسید. روی یک ضربه آزاد از سمت راست محوطه جریمه چلسی بود که تامی آبراهام با یک ضربه عجیب به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و آژاکس را پیش انداخت.

اما این برتری تنها دو دقیقه پایدار بود و چلسی خیلی زود به گل تساوی رسید. خطای ولتمن روی کریستین پولیشیچ باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان بدهد. جورجینیو پشت ضربه قرار گرفت و با فریب اونانا، حساب کار را 1-1 کرد.

بعد از این گل بازیکنان چلسی ابتکار عمل را در دست گرفتند و حتی در دقیقه 13، به گل دوم رسیدند اما داور به دلیل آفساید، گل آبراهام را نپذیرفت.

پس از آن نوبت بازیکنان آژاکس بود که برای دقایقی بر بازی مسلط شوند و در دقیقه 20، کیمسی پرومس بار دیگر تیم میهمان را پیش انداخت. روی ارسال دقیق حکیم زیاش به پشت مدافعان چلسی بود که پرومس با یک ضربه سر بی نقص، کار را تمام کرد.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و هر دو تیم به دنبال زدن گل های بعدی بودند اما موقعیت چندانی روی دروازه ها ایجا نمی شد تا اینکه در دقیقه 35، آژاکس روی یک غافلگیری به گل سوم رسید. روی یک ضربه آزاد از سمت چپ محوطه جریمه چلسی بود که ارسال زیاش بعد از برخورد به تیر عمودی دروازه چلسی، با صورت کِپا برخورد کرد و وارد دروازه شد.

بازیکنان چلسی که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و در دقایق پایانی نیمه اول ابتکار عمل را در دست داشتند اما در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و آژاکس با برتری 3-1 به رختکن رفت.

نیمه دوم را چلسی بهتر آغاز کرد و در دقیقه 47، چیزی نمانده بود که حرکت انفرادی کورت زوما، به گل دوم آبی ها منجر شود اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

حملات چلسی ادامه داشت واین تیم در دقیقه 53 صاحب یک موقعیت خوب شد اما واکنش عالی اونانا، مانع از گلزنی کوواچیچ شد. در مقابل این آژاکس بود که در دقیقه 55، به گل چهارم رسید. روی یک حرکت از سمت راست، پاس در عرض زیاش مقابل دروازه به فن ده بیک رسید و او هم با یک شوت محکم، کپا را مغلوب کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.