هانس یواخیم واتسکه، رئیس باشگاه بوروسیا دورتموند در مجمع عمومی اعضای باشگاه به وضعیت اخیر این تیم اشاره کرده و به صورت تلویحی به سرمربی‌اش لوسین فاوره اولتیماتوم داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مراسم مجموع عمومی اعضای رسمی باشگاه بوروسیا دورتموند با حضور چند هزار نفر از اعضای رسمی این باشگاه برگزار شد. نکته جالب این بود که زمانی که بازیکنان تیم به همراه کاپیتان مارکو رویس و کادر فنی به محل برگزاری اجلاس وارد شدند بخش عمده هزار نفر اعضای رسمی باشگاه با سوت زدن و هو کردن از آنها استقبال کردند و حتی عده‌ای با فریادهای "شرم بر شما" به استقبال‌شان رفتند.

زردپوشان وستفالیا در حالیکه 12 هفته دیگر از فصل جاری بوندس‌لیگا باقی مانده تا کنون تنها موفق به کسب پنج برد شده‌اند و با صدرنشین جدول، مونشن‌گلادباخ پنج امتیاز فاصله دارد. ولی ناراحتی شدید هواداران به عملکرد بد دورتموند در دربی وستفالیا در مقابل شالکه، بعد از آن شکست 4-0 مقابل بایرن مونیخ در آلیانز آرنا و بازی این هفته با پادربورن که در نیمه اول با پیروزی 3-0 حریف به پایان رسیده بود برمی‌گشت.

هانس یواخیم واتسکه، رئیس باشگاه دورتموند در سخنرانی خود در این مجمع به نکات مهمی اشاره کرد که سرفصل‌های آن را در ادامه می‌خوانید.

 

شرایط فعلی باشگاه

"حفظ خونسردی و تحلیل دقیق و موشکافانه همیشه سنت باشگاه دورتموند بوده و ما اسیر جو رسانه‌ای نخواهیم شد. مارکو رویس کار خیلی خوبی انجام داد که بعد از بازی روز جمعه از هواداران عذرخواهی کرد. حالا نوبت اعضای تیم است که با توجه به صحبت‌های کاپیتان اقدام کنند. ولی یادتان باشد که عمل مهم است و حرف به تنهایی کافی نیست. شما می‌توانید با جدیت و شور و شوق و تعهد بالا، دل میلیونها هوادار دورتموند که از دست شما عصبانی هستند را دوباره بدست بیاورید".

 

بازی‌های بد اخیر

"ما در ده روز اخیر وضعیت باشگاه را به دقت بررسی کرده‌ایم. من به همراه میشائیل زورک، مدیر ورزشی‌مان و همینطور سباستین کل و ماتیاس سامر جلسات مهمی داشتیم و شرایط را به صورت دقیق بررسی کردیم. نه زورک و نه کل چه زمانی که فوتبالیست بودند و چه حالا که در باشگاه مقام دارند سعی نکرده‌اند اوضاع را بی‌دلیل خوب جلوه بدهند. ماتیاس سامر و انتقادهای تندش را هم که همه می‌شناسند. نمی‌خواهم اینجا خیلی وارد جزئیات بشوم تا بهانه به دست رسانه‌ها بدهم ولی ما مسائل زیادی را بررسی کردیم که به بعضی از آنها اشاره می‌کنم".

 

هدف‌های دورتموند

"اولین هدف ما که می‌خواهم رسانه‌ها به دقت بازتابش بدهند قهرمانی در لیگ آلمان است. این ایده من یا میشائیل زورک نبود. ما در یک تصمیم جمعی به این رسیدیم. دورتموند باید جاه‌طلبی را یاد بگیرد و در آینده بیشتر از این جاه‌طلب باشد. حتی زمانی که اوضاع خیلی بر وفق مراد نیست. مثل همین حالا. ما بعد از تحلیل‌ها به این نتیجه رسیدیم که هیچکس نمی‌تواند کیفیت و پتانسیل این تیم را زیر سوال ببرد".

 

اولتیماتوم به لوسین فاوره

"یک مساله دیگر که از بررسی‌ها بدست آمد این بود که خیلی از بازیکنانی که فصل گذشته برای ما درخشیدند امسال شرایط خوبی ندارند. نمی‌خواهم از آنها اسم ببرم ولی همه این را قبول می‌کنند. همچنین روشن است که تیمی که در میدان است نشانه‌ای از یک گروه منسجم و هماهنگ را ندارد. وظیفه لوسین فاوره و همکارانش این است که این شرایط را تغییر دهند. ما حق داریم چنین خواسته‌ای داشته باشیم. لوسین، تو هنوز مورد اعتماد مایی ولی واقعیت این است که در فوتبال، نتیجه است که همه چیز را مشخص می‌کند. تو هم مثل ما سالها در فوتبال بوده‌ایی و این را می‌دانی. ما برای تو و کادر فنی و بازیکنان بهترین آرزوها را داریم و هر چه حمایت لازم داشته باشید دریغ نخواهیم کرد".

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.