نام سرمربیان تیم‌های فوتبال منچسترسیتی و لیورپول وارد تالار مشاهیر اتحادیه مربیان لیگ انگلیس (LMA) شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نام پپ گواردیولا، سرمربی موفق منچسترسیتی و یورگن کلوپ، سرمربی‌ لیورپول که این تیم را متحول کرده است به خاطر دستاوردهای‌شان در عرصه مربیگری در سال‌های اخیر وارد تالار مشاهیر اتحادیه مربیان لیگ انگلیس (LMA) شد. پیش از این نام‌هایی همچون سِربابی رابسون و آرسن ونگر به تالار مشاهیر LMA راه یافته بود.  

گواردیولا که به دنبال کسب سومین قهرمانی با منچسترسیتی در لیگ برتر انگلیس است، پس از دریافت این جایزه گفت: دریافت این جایزه و ورود به تالار مشاهیر امتیاز ویژه‌ای است. وقتی وارد راهروی تالار مشاهیر می‌شوید و نام‌های بزرگ، سرمربیان بزرگ و شخصیت‌هایی به این بزرگی را می‌بینید، بودن در اینجا می‌تواند به ما کمک کند تا به بهتر شدن فوتبال کمک کنیم. به نظرم تمامی ما مربیانی که نام‌مان وارد تالار مشاهیر شده به این خاطر است که در باشگاه‌هایی فوق‌العاده‌ با بازیکنان فوق‌العاده بوده‌ایم. بدون کیفیت بازیکنان‌، مربیان نمی‌توانند به موفقیت برسند.

یورگن کلوپ هم که در سال 2015 هدایت سرخپوشان مرسی‌ساید را برعهده گرفت و در تلاش برای به قهرمانی رساندن لیورپول به اولین عنوان قهرمانی‌اش در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس از سال 1990 است، تصریح کرد: این افتخاری بزرگ است و وقتی شنیدم که نامم وارد تالار مشاهیر شد، باورم نمی‌شد. حالا در حدود چهار سال است که در انگلیس سرمربیگری می‌کنم و صادقانه می‌گویم که از هر ثانیه از کارم در اینجا لذت برده‌ام. وقتی وارد تالار مشاهیر شدم و این نام‌ها با تصاویرشان را دیدم، واقعاً تحت‌تأثیر قرار گرفتم. اغلب خیلی احساس غرور نمی‌کنم، اما این بار خیلی احساس غرور می‌کنم، چون این جایزه‌ای واقعاً خاص است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.