با انتشار آمار مربوط به رأی‌گیری برای برنده توپ طلای سال ۲۰۱۹، مشخص شد که اختلاف میان مدعیان اصلی در رقابت برای کسب این جایزه چقدر بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 لیونل مسی شب گذشته (دوشنبه) در پاریس ششمین توپ طلای دوران بازیگری خود را در حالی کسب کرد که رقبای مانند فیرجیل فن‌دایک و کریستیانو رونالدو داشت.

برنده توپ طلا فرانس فوتبال از زمان جدا شدن از جایزه فیفا، صرفاً با آرای 176 خبرنگار منتخب نشریه فرانس فوتبال در سراسر دنیا انتخاب می‌شود. هر خبرنگار می‌تواند پنج نفر را از میان 30 نامزد اولیه انتخاب کند که نفر اول 6 امتیاز، نفر دوم 4 امتیاز، نفر سوم 3 امتیاز و نفرات چهارم و پنجم به ترتیب 2 و یک امتیاز می‌گیرد.

اکنون جدول رده‌بندی نامزدهای کسب توپ طلا بر اساس آرایی که به آنها تعلق گرفته، منتشر و مشخص شده که رقابت میان مسی و فن‌دایک خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌شد فشرده بوده است. در حقیقت مسی تنها با 7 امتیاز بیشتر نسبت به مدافع میانی هلندی تیم فوتبال لیورپول موفق به کسب توپ طلا شده است. به این ترتیب اگر تنها دو خبرنگار به جای مسی، فن‌دایک را به عنوان انتخاب اول‌شان معرفی می‌کردند، اکنون این بازیکن 28 ساله قهرمان فصل گذشته اروپا بود که توپ طلا را در ویترین افتخاراتش قرار می‌داد.

رده‌بندی 10 بازیکن برتر دنیا در فصل 19-2018 بر اساس خبرنگاران منتخب نشریه فرانس فوتبال به شرح زیر است:

1- لیونل مسی 686 امتیاز
2- فیرجیل فن‌دایک 679 امتیاز
3- کریستیانو رونالدو 476 امتیاز
4- سادیو مانه 347 امتیاز
5- محمد صلاح 178 امتیاز
6- کیلیان امباپه 89 امتیاز
7- آلیسون 67 امتیاز
8- روبرت لواندوفسکی 44 امتیاز
9- برناردو سیلوا 41 امتیاز
10- ریاض محرز 33 امتیاز

لیونل مسی , مراسم اهدای توپ طلا ,

مسی در حالی با 686 امتیاز موفق به کسب توپ طلا شد که فصل گذشته لوکا مودریچ، هافبک کروات رئال مادرید با 753 امتیاز توپ طلا را برد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.