فهرست پردرآمدترین باشگاه های فوتبال جهان معرفی شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 بارسلونا با کسب درآمدی بالغ بر ۸۴۰ میلیون یورو در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸، عنوان پردرآمدترین باشگاه فوتبال جهان را از آن خود کرد. این نخستین بار است که بارسلونا چنین عنوانی را تصاحب می کند. آبی و اناری پوشان همچنین نخستین باشگاه تاریخ فوتبال هستند که از مرز ۸۰۰ میلیون یورو عبور کرده اند.

در این تحقیق که توسط موسسه معتبر دلویت انجام شده (و به لیگ پولی دلویت معروف است)، رئال مادرید نیز با کسب درآمدی ۷۵۷ میلیون یورویی بالاتر از منچستریونایتد در رده دوم قرار دارد. منچستریونایتد با درآمد ۷۱۱ میلیون یورویی هنوز هم در بین تیم های انگلیسی بهترین شرایط را دارد. لیگ برتر انگلیس علیرغم آن که دیگر صدرنشین این لیگ را متعلق به خود نمی‌بیند، اما با داشتن ۸ نماینده در بین ۲۰ تیم نخست این لیگ را به سلطه خود درآورده است.

بعد از یونایتد، بایرن مونیخ با ۶۶۰ میلیون یورو درآمد در رده چهارم قرار دارد. پاریسن ژرمن هم با ۶۳۵ میلیون در رده پنجم این لیست قرار گرفته است. منچسترسیتی با ۶۱۰ میلیون یورو در رده ششم قرار دارد. لیورپول (۶۰۴ میلیون یورو)، تاتنهام (۵۲۱ میلیون یورو)، چلسی (۵۱۳ میلیون یورو)، یوونتوس (۴۵۹ میلیون یورو) و آرسنال (۴۴۵ میلیون یورو) همگی در بین ۱۱ تیم ابتدایی این لیگ قرار گرفته اند.

تیم های دورتموند، اتلتیکو، اینتر، شالکه، آ اس رم، لیون و ناپولی دیگر تیم های حاضر در این فهرست هستند. اورتون و وستهم هم نیز خود را در این لیگ 20 تیمی گنجانده اند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.