برای اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) حتی فکر اینکه کریستیانو رونالدو را در تیم منتخب سال از قلم بیاندازد هم ایده ای غیرقابل تصور بود از این رو آنها برای جا دادن مرد پرتغالی ترکیب و سیستم همیشگی این تیم را تغییر دادند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

لیونل مسی، سادیو مانه و روبرت لواندوفسکی سه مهاجمی بودند که بیشترین رای را آوردند و رونالدو در رده چهارم ایستاد.

روال مرسوم چیدمان تیم منتخب یوفا سیستم ۴ - ۳ -۳ است اما نسخه ۲۰۱۹ این تیم با سیستم ۴ - ۲ - ۴ رونمایی شد و روزنامه دیلی میل در گزارشی مدعی شد که این تغییر برای این اعمال شده است که ستاره یوونتوس در ترکیب گنجانده شود و حتی دلیل تاخیر یک هفته ای در اعلام آن هم، همین موضوع بوده است.

انگولو کانته هافبک تیم چلسی با وجود اینکه در جمع هافبک ها از حیث تعداد آراء در رده سوم قرار گرفت، بازیکنی بود که قربانی رونالدو شد.

یک منبع نزدیک به دیلی میل گفت: شهرت رونالدو در یوفا به اندازه ای زیاد است که پس از اعلام شدن نتایج آراء، زنگ های خطر برای آنان به صدا درآمد. به همین دلیل بلافاصله ترکیب تیم منتخب را تغییر دادند.

یکی از سخنگویان یوفا اما در توضیح علت تغییر سیستم گفت که دلیل این اتفاق گنجاندن ستاره سابق رئال بوده است اما نه به خاطر شهرت او بلکه به خاطر اینکه رونالدو به همراه پرتغال نخستین دوره لیگ ملت ها را فتح کرده است.

وی در باره این تغییر گفت: سیستم هر ساله تغییر می کند و امسال هم از این قاعده مستثنی نبود.

البته همانطور که گفته شد به طور سنتی سیستم تیم منتخب سال ۴ - ۳ - ۳ است.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.