رییس فدراسیون فوتبال فرانسه:

رئیس فدارسیون فوتبال فرانسه فاش کرد که سرمربی رئال مادرید گزینه اصلی این سازمان برای جانشینی دیدیه دشان است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، نوئل لوگرائه، رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد که او و همکارانش زیدان زیدان را در صدر گزینه‌های مورد نظرشان برای هدایت «خروس‌ها» پس از پایان کار دیدیه دشان در این تیم انتخاب کرده‌‌اند.

زیدان اواخر فصل گذشته به رئال مادرید برگشت و دومین دوره مربیگری‌اش در تیمی که با آن قهرمان لالیگا و لیگ قهرمانان شد را آغاز کرد. او تا پایان فصل 2022-2021 با کهکشانی‌ها قرارداد دارد یعنی همان زمانی که قرارداد دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه به پایان می‌رسد.

دشان که از سال 2012 هدایت تیم ملی فرانسه را برعهده داشت و سال 2018 با این تیم قهرمان جام جهانی شد، ماه گذشته قراردادش را یک سال تمدید کرد و به این ترتیب تا پایان جام جهانی 2020 با این تیم خواهد بود.

لوگرائه درباره برنامه فدراسیون فوتبال فرانسه برای کادر فنی تیم ملی این کشور پس از پایان قرارداد دشان به کانال پلاس گفت: روزی که دشان تصمیم به رفتن بگیرد یا قراردادش تمدید نشود، اگر زیدان در آن زمان آماده باشد، او سرمربی تیم ملی خواهد بود. ما جام جهانی 2022 قطر را پیش رو داریم که دیدیه تا آن زمان هست و شاید بعد از آن هم بمانم. من  از الان نمی‌توانم دباره اینگه در آن زمان چه اتفاقی خواهد افتاد نظر بدهم.

زیدان و دشان سال 1998 به تیم ملی فرانسه برای فتح جام جهانی که فرانسوی‌ها میزبان آن بودند کمک کردند. دشان دو سال پیش در زمره معدود مربیانی قرار گرفت که به عنوان بازیکن و سرمربی قهرمان جام جهانی فوتبال شده‌اند. زیدان هم سال 2016 به اولین مرد فرانسوی تبدیل شد که به عنوان سرمربی فاتح لیگ قهرمانان اروپا می‌شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.