سرانجام‌ دیدار جذاب رئال مادرید و من سیتی با آنالیز کردن بی نقص و بازیخوانی عالی پپ گواردیولا به سود سیتی زن ها به پایان رسید.

امین یزدانی؛ راز پیروزی من سیتی در سانتیاگوبرنابئو در یک جمله نهفته است: پپ به خوبی سمت راست رئال جایی که کارواخال در انجا بازی می کند را نشانه رفته بود.پپ هم با تغییر مداوم ژسوس و دی بروین در هنگام ازدست دادن توپ و در زمان مالکیت آن، همان منطقه رئال را(فضای پشت کارواخال و فضای بین او  و واران ) برای طراحی وسازماندهی حملاتش نشانه گرفته بود.پپ هم کارایی کارواخال در فاز تهاجمی را با متمایل شدن سریع ژسوس به منطقه سمت راست رئال به کلی خنثی کرد و هم با طراحی حملاتش با اضافه شدن بن مندی و دی بروین و محرز،به هدفش رسید.

هردو گل من سیتی دقیقا هم ازهمان منطقه طراحی شد.

زیدان برای حمایت از کارواخال که سیبل حملات بازیکنان من سیتی قرارداشت و پپ برای به بار نشستن برنامه های ازپیش تعیین شده اش،این منطقه از بازی را نشانه گرفته بود و به طور متوالی توسط دی بروین ، بنجامین مندی و ژسوس و سپس استرلینگ،شدیدا تحت فشار قرار گرفته بود،باید سریع تر واسکز را وارد زمین می کرد،تا با دوندگی که همواره در بازی این بازیکن بوضوح دیده میشود،ازشدت حملات سیتی زن ها کاسته شود.

پپ بخوبی می دانست که ازاین بازی چه می خواهد.تغییر دائمی مدل بازی و سرعت انتقال آنها و تسلط خط میانی سیتی، در زمانی که کاسیمیرو به شدت ضعیف کار کرد،با دستانی پر روانه منچستر شد.

گرچه جذابیت  فوتبال در غیر قابل پیش بینی آن است،اما رئال مادرید با چنین شکلی از بازی،به احتمال بسیار قوی اولین حذف شده بزرگ، تیم های مدعی کسب این رقابت هاست.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.