قرمزومشکی‌پوشان جنوب انگلیس سومین تیم در لیگ برتر انگلیس هستند که از تصمیم خود برای اخراج کارمندان غیرفوتبالی‌‌‌شان منصرف شدند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بعد از لیورپول و تاتنهام، باشگاه بورنموث هم از تعدیل نیرو و قطع همکاری با کارمندان غیرفوتبالی‌اش پشیمان شد.

با توجه به شیوع کرونا در انگلیس و تعلیق تمام رویدادهای ورزشی در این کشور از جمله لیگ برتر، مسئولان باشگاه‌ها به منظور کاهش هزینه‌ها نه تنها تصمیم به کسر درصدی از حقوق بازیکنان گرفته‌اند بلکه با تعدادی از کارکنان غیرفوتبالی‌شان هم به صورت موقت قطع همکاری کرده‌اند تا مجبور به پرداخت حقوق آنها نباشند. اخراج این کارمندان آنها را مشمول طرح حمایت دولت از مشاغل می‌‌کند. این تصمیم‌ها اما بازخوردی منفی از سوی اهالی فوتبال و رسانه‌ها داشت تا جایی که دو باشگاه تاتنهام و لیورپول مجبور به لغو برنامه‌های خود شدند.

اکنون باشگاه بورنموث هم به این فهرست اضافه شده و اعلام کرد که حقوق آن دسته از پرسنل خود را که تعدیل شده بودند، پرداخت می‌کند.

در بیانیه این باشگاه آمده است: ما به درخواست هواداران‌مان گوش کرده‌ایم و از تصمیم خود برای تعدیل نیرو و قطع همکاری با کارمندان‌مان منصرف شدیم. از این رو با تصمیم هیئت مدیره باشگاه، ما اطمینان می‌دهیم که باشگاه می‌تواند به فعالیت خود در ایام تعلیق فصل ادامه دهد و ما از طرح حمایت دولت از مشاغل استفاده نخواهیم کرد.

در همین حال گفته می‌شود باشگاه نیوکاسل که در آستانه تغییر مالکیت قرار دارد، تنها تیم لیگ برتری است که هنوز قصد دارد از طرح حمایتی دولت انگلیس بهره ببرد و مسئولیت پرداخت حقوق کارکنان غیرفوتبالی‌اش (شامل بازیکنان و مربیان) را به گردن دولت بیندازد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.