کریستیانو رونالدو می تواند در پایان فصل به یک رکورد تاریخی در دنیای فوتبال دست پیدا کند. رکوردی که هیچ فوتبالیستی نتوانسته به آن برسد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کریستیانو رونالدو می تواند در پایان فصل به یک رکورد تاریخی در دنیای فوتبال دست پیدا کند. رکوردی که هیچ فوتبالیستی نتوانسته به آن برسد.

 به نقل از آاس، کریستیانو رونالدو رکوردها را یکی پس از دیگری شکسته و کمتر رکوردی در دنیای فوتبال است که به دست او جا به جا نشده باشد. فوق ستاره پرتغالی یوونتوس یک جام ملت های اروپا، 5 لیگ قهرمانان، پنج توپ طلا، چهار کفش طلا و سه جایزه دِبست فیفا را در ویترین افتخاراتش داراد. لیستی بی انتها که پر از افتخارات فردی و تیمی اوست. بهترین گلزن تاریخ رئال و نیز لیگ قهرمانان، حالا به دنبال فتح یک رکورد جدید است.

رکورد تاریخی در تیررس رونالدو

رونالدو تابستان 2018 بود که از رئال مادرید به یوونتوس پیوست. او در اولین فصل حضورش نتوانست عنوان آقای گلی را به دست بیاورد ولی فصل جاری او جدی تر از گذشته، امید بیشتری برای کسب این عنوان دارد. اتفاقی که اگر رخ بدهد، او را تبدیل به اولین بازیکنی خواهد کرد که توانسته در سه لیگ از 5 لیگ معتبر فوتبال اروپا(انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه) عنوان آقای گلی را کسب کند. افتخاری که رود فن نیستلروی و لوئیس سوارز مشابهش را در اختیار دارند.

رود فن نیستلروی فصول 99-1998 و 00-1999 توانست در لیگ هلند با پیراهن پی اس وی عنوان آقای گلی را به دست بیاورد. او سپس در لیگ برتر انگلیس و با پیراهن منچستریونایتد در فصل 03-2002 آقای گل شد و فصل 07-2006 با پیراهن رئال در لالیگا نیز عنوان بهترین گلزن را کسب کرد.

لوئیس سوارز فصل 10-2009 به همراه آژاکس آقای گل لیگ هلند شد. سپس فصل 14-2013 با پیراهن لیورپول آقای گلی لیگ برتر انگلیس را به دست آورد و فصل 16-2015 نیز در لالیگا با پیراهن بارسا عنوان بهترین گلزن بازی ها را از آن خود کرد.

کریستیانو رونالدو فصل 08-2007 و زمانی که برای یونایتد بازی می کرد، آقای گل انگلیس شد. او با پیراهن رئال فصول 11-2010، 14-2013 و 15-2014 آقای گلی لالیگا را کسب کرد و اگر امسال بتواند آقای گل سری آ شود، می تواند رکوردی تاریخی را از آن خود کند.

رونالدو فعلا 25 گله است و بالاتر از او چیرو ایموبیله از لاتزیو با 29 گل قرار دارد ولی فوق ستاره پرتغالی با گلزنی در 4 بازی متوالی یوونتوس، در فرم بسیار خوبی قرار دارد و به فاصله هشت بازی تا پایان فصل، این احتمال که بتواند ایموبیله را در کورس آقای گلی جا بگذارد، بالا پیش بینی می شود. فصل گذشته او پایین تر از فابیو کوالیارلا، دووان زاپاتا و کریشتوف پیونتک چهارمین گلزن برتر فوتبال ایتالیا شده بود.

رونالدو در بازی قبلی یووه برابر تورینو توانست اولین گل خود روی ضربات کاشته را پس از 40 بار ناکامی به ثمر برساند. او با این گل به اولین بازیکن تاریخ یوونتوس پس از عمر سیووری تبدیل شد که پس از سال 1961 توانسته در سری آ 25 گل به ثمر برساند.

کریستیانو امشب با پیراهن یوونتوس برابر میلان قرار می گیرد در حالی که ایموبیله با لاتزیو دیدار راحت تری مقابل لچه خواهد داشت.

هدف بعدی رونالدو پس از قهرمانی در سری آ و کسب عنوان آقای گلی، فتح لیگ قهرمانان با یوونتوس خواهد بود تا با رکورد تاریخی اسطوره رئال، "پاکو خنتو"، برابری کند. این می تواند ششمین قهرمانی رونالدو در چمپیونزلیگ باشد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.