تیم های رئال مادرید و منچستر سیتی از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی برگشت جمعه شب ۱۷مرداد ماه به مصاف هم می روند.

امین یزدانی؛ دردیدار برگشت ازمرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان‌ اروپا ، شاگردان فیروزه ای پوش گواردیولا درورزشگاه خالی از تماشاگر الاتحاد شهر منچستر ،میزبان متخصصان فتح چمپیونزلیگ درقالب رئال مادرید خواهند بود

.دیدار رفت را منچستر سیتی با دوگل از کهکشانی‌ها در سانتیاگو برنابئو برده بود تا با حاشیه امنیت مناسبی به مصاف زیزو و شاگردانش برود ؛ هرچند کهکشانی‌ها با فتح لالیگا و برخورداری از انسجام و ثبات تیمی و بلوغ تاکتیکی و‌همچنین ترمیم نقاط ضعف خط دفاعی با بکار گیری دفاع تیمی و دوندگی و پرس منطقی درکلیه مناطق زمین،بویژه یک سوم میانی، در شرایط ایده آلی بسر می برند.آنها متخصص ترین تیم‌ در این‌ رقابت ها بشمار می روند و از نظر آمادگی بدنی و بویژه روحی و روانی دربهترین دوران پساکرونایی خود، قرار دارند.

در آن سوی زمین شاگردان پپ قرار دارند که فصل نسبتا آرامی را سپری کردند.آنها در این فصل، از سه عنوان قهرمانی فصل گذشته،فقط توانستند جام نه چندان معتبر اتحادیه انگلستان را ببرند،موردی که با روحیات پپ همخوانی ندارد.آنها درلیگ برتر جزیره،قافیه را به کلوپ و شاگردانش باختند و درجام حذفی نیز توسط مردی آشنا بنام آرتتا ازگردونه خارج شدند.

از آخرین عنوان‌ قهرمانی گواردیولا در رقابت‌های سی ال ،سالیان درازی می گذرد ( آخرین بار در سال ۲۰۱۱ بهمراه بارسا گرفته بود) بنابراین چنانچه او از این دیدار مهم و‌حساس جان سالم به در ببرد و به مرحله یک چهارم صعود کند ،بیش ازگذشته به چمپیونزلیگ نزدیک میشود.

او راه بردن رئال مادرید را بخوبی بلد و قطعا درابتدا سعی می کند که زیدان را درزمینش،محبوس کند و پس از طی کردن نیمی از نیمه نخست،کم کم به اداره وکنترل بازی می پردازد و سپس با استفاده از دفاع باز رئال مادرید که درغیاب راموس با مشکلات فراوانی مواجه میشود، با بکار گیری سرعت تیمی و پاس های معرکه ی دی بروین و سرعت استرلینگ ،محرز و برناردو، با استفاده از بازی درفازها ،ضربه اش خواهد زد.

این‌ دیدار جذاب،حساس و‌مهیج، آبستن حوادث بسیاری بویژه درنیمه مربیان خواهد بود.

چنانچه شاگردان زیدان نتوانند درنیمه اول به گل دست یابند،قطعا درنیمه دوم ،فشار روانی شدیدی را متحمل خواهند شد.

پپ تمامی انرژی تیمش را برای نیمه دوم ذخیره خواهد کرد، زیرا او‌ با من سیتی در دو فصل گذشته درچنین مراحلی(خستگی مفرط بازیکنانِ ناشی از سبک پرفشارش درطول فصل) از گردونه این رقابت‌ها حذف شده بود،پس،او تجربیات فراوانی بهمراه سیتی زن ها کسب کرده و بخوبی می‌داند که امسال، جای آزمون و خطا نیست.زیرا مدیران و‌هواداران  من سیتی بشدت برای کسب این عنوان تاریخی بی تابی می کنند.

درچنین بازی های نزدیکی ،جزئیات می توانند درنتیجه بازی تاثیرگذار باشند.

استرس کمتر،تمرکز بالا، اشتباه کمتر،استفاده بهینه و بهتر از اشتباه حریف و بهره‌گیری لازم ازفرصت‌های بدست آمده ، مسیرتیم‌صعود کننده را هموار می کند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.