شاید بیش از هر تیمی اتلتیکو مادرید از نتایج شب گذشته لیگ قهرمانان خوشحال شده باشد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

لیگ قهرمانان اروپا جمعه پس از پنج ماه از سر گرفته شد و در نخستین شب، دو تیم بزرگ رئال مادرید و یوونتوس حذف شدند. سفیدپوشان که به ورزشگاه اتحاد رفته بودند تا شکست 2-1 را جبران کنند، دوباره با نتیجه مشابه مغلوب منچسترسیتی شدند.

یوونتوس هرچند در خانه بر لیون پیروز شد اما این برد برای صعود کفایت نمی کرد. پس از این که ممفیس دپای گل نخست لیون را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند کریستیانو رونالدو توانست دبل و نتیجه را جبران کند اما بانوی پیر برای صعود باید یک گل دیگر به ثمر می رساند که این اتفاق نیفتاد و از این رقابت ها کنار رفت.

حذف رونالدو و رئال مادرید خبر خوشی برای اتلتیکومادرید محسوب می شود؛ چون فوق ستاره پرتغالی و سفیدپوشان رئال کابوس این تیم در لیگ قهرمانان بودند. آن ها همواره توانسته اند در مراحل حذفی شاگردان دیگو سیمئونه را حذف کنند. اتلتیکو سال های 2014 و 2016 دو بار در فینال لیگ قهرمانان به رئال باخت و در یک چهارم نهایی سال 2015 و نیمه نهایی سال 2017 نیز نتوانست از سد رئال عبور کند و حذف شد.

سال گذشته نیز رونالدو با یوونتوس، شکست 2-0 در ورزشگاه واندا متروپولیتانو را با پیروزی 3-0 در بازی برگشت جبران کرد. هر سه گل بانوی پیر را ستاره پرتغالی به ثمر رساند تا دوباره با پیراهن تیم دیگری اجازه صعود به اتلتیکو را ندهد.

اکنون قرمز و سفیدپوشان با شکست لیورپول، مدافع عنوان قهرمانی در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارند و با توجه به قرعه نسبتا آسانی که پیش رو دارند می توانند از این فرصت بهترین بهره لازم را ببرند تا به هدف خود یعنی قهرمانی برسند.

آنها در گام نخست باید به مصاف لایپزیش بروند و در صورت پیروزی با برنده دیدار پاری سن ژرمن و آتالانتا روبرو خواهند شد. سپس فینال را پیش رو خواهند داشت و مطمئن هستند که دیگر با رونالدو و رئال مادرید در این مرحله روبرو نخواهند شد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.