سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود علاوه بر اشاره به اشتباهاتی که در عقد قرارداد ویلموتس رخ داده، از تشکیل پرونده برای پسر یکی از رؤسای فدراسیون‌ها هم خبر داده است

به گزارش فرتاک ورزشی،

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود علاوه بر اشاره به اشتباهاتی که در عقد قرارداد ویلموتس رخ داده، از تشکیل پرونده برای پسر یکی از رؤسای فدراسیون‌ها هم خبر داده است

به گزارش ایلنا، پرونده قرارداد مارک ویلموتس و مقصرین ضرر و زیان‌های ناشی از این قرارداد، مدتی است که در سازمان بازرسی کل کشور مورد بررسی قرار گرفته و به قوه قضائیه ارجاع داده شده است.

مسئولان بررسی این پرونده در سازمان بازرسی کل کشور حتی چند بار اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال را فراخواندند و درباره قراردادی که امضای آنها زیر آن بود، سؤالاتی را مطرح کردند. یکی از تصمیم‌هایی که در خلال این جلسات مطرح شده بود، پرداخت زیان‌های ناشی از عقد این قرارداد از اموال شخصی اشخاصی بود که زیر قرارداد مارک ویلموتس را امضا کرده بودند.

البته در همان جلسات هم اعضای هیأت رئیسه اعلام کردند که در جریان جزئیات مربوط به این پرونده نبوده‌اند و مهدی تاج تصمیم‌های مربوط به عقد قرارداد با ویلموتس را شخصی گرفته است اما در نهایت پرونده این قرارداد به مراجع قضائی ارجاع داده شد.

حالا بعد از مدت‌ها که این پرونده در سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضائیه مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته است، هنوز حکمی قطعی و نهایی درباره افرادی که در عقد قرارداد فدراسیون فوتبال با سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال نقش داشته‌اند، صادر نشده است.

پیرو همین اتفاقات بود که غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در بخشی از نشست خبری در روز سه‌شنبه درباره پرونده سرمربی سابق تیم ملی فوتبال (مارک ویلموتس) گفت: «ما در این پرونده ورود کردیم، در ابتدا سازمان بازرسی اشکالات متعددی را در این قرارداد یافته است. این اشکالات شکلی، نحوه قرارداد و نحوه پرداخت بوده است.»

در خلال همین پرونده بوده که فدراسیون فوتبال مبلغ دو میلیون یورو از شرکت شستا قرض گرفت که حالا چک فدراسیون برگشت خورده و بدهی سنگینی را به جای گذاشته است. همینطور اگر شکایت ویلموتس به فیفا با موفقیت این سرمربی همراه شود، جریمه سنگین دیگری هم در انتظار فدراسیون فوتبال خواهد بود. همه اینها مواردی است که به نظر می‌رسد در بررسی‌های قرارداد ویلموتس در قوه قضائیه تأثیرگذار باشد. موضوع بدهی‌های اینچنینی برای فدراسیون‌ها به سؤالی از سوی خبرنگاران از سخنگوی قوه قضائیه منجر می‌شود. از غلامحسین اسماعیلی پرسیده می‌شود که گفته شده است رئیس سابق یکی از فدراسیون‌های ورزشی فساد مالی داشته است و استعفای او به دلیل همین موضوع بوده است؟ اسماعیلی در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «اگر منظورتان همان فردی است که در ذهن من است موضوع ابربدهکاری نداریم.»

او البته به این نکته تأکید می‌کند: «پسر یکی از رؤسای فدراسیون‌ها مشکلاتی داشته که برایش پرونده‌ای تشکیل شده است و استعفا و عدم استعفا، تأثیری در رسیدگی‌های قضایی ندارد.»

آنچه سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود درباره موضوع پرونده ویلموتس می‌گوید و آنچه از روند بررسی این پرونده شنیده می‌شود، گویای این است که اشتباهاتی که در عقد قرارداد ویلموتس رخ داده، واکنش‌هایی را از سوی قوه قضائیه در پی داشته است و البته که این بررسی‌ها درباره قرارداد حاشیه‌ساز ویلموتس همچنان ادامه دارد.

هنوز حکم نهایی درباره این پرونده صادر نشده اما صدور این حکم، خیلی از زوایای پنهان ماجرای قرارداد ویلموتس را مشخص خواهد کرد و به روشن شدن تکلیف خیلی از مسئولان فوتبالی منجر می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.