باشگاه بارسلونا به طور رسمی سرمربی اسپانیایی‌اش را از کار برکنار کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

باشگاه بارسلونا امروز (دوشنبه) به طور رسمی کیکه ستین را به دلیل تداوم نتایج ضعیف و فصلی کابوس‌وار از سمت سرمربیگری این تیم اخراج کرد. سرمربی پیشین رئال بتیس که در ماه ژانویه جانشین ارنستو والورده شد، در این تیم نتوانست عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و واگذاری قهرمانی لالیگا به رئال مادرید و شکست تحقیرآمیز مقابل بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا باعث شد تا مدیران باشگاه بارسلونا تغییرات را از نفر اول نیمکت بارسلونا شروع کنند.

تیم فوتبال بارسلونا جمعه شب در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 8 - 2 مغلوب بایرن مونیخ شد و به شکلی تحقیرآمیز از این رقابت‌ها وداع کرد. بارسا برای اولین بار از سال 1946 در یک بازی هشت گل دریافت کرد و برای اولین بار در 12 سال اخیر، فصل را بدون کسب جام به پایان برد.

از دست رفتن قهرمانی لالیگا آنهم در حالی که آبی‌واناری‌ها در آغاز از سرگیری این مسابقات در دوران پساکرونا دو امتیاز جلوتر از رئال مادرید بودند، جایگاه کیکه ستین در جمع آبی‌واناری‌ها را متزلزل کرده بود.

کیکه ستین 61 ساله در 25 بازی که هدایت آبی‌واناری‌ها را برعهده داشت، در 16 بازی این تیم را به پیروزی رساند، این در حالی است که 4 تساوی و 5 شکست نیز با بارسلونا در کارنامه سرمربیگری‌اش به ثبت رسید.

قرار است سرمربی جدید بارسلونا به زودی معرفی شود. در عین حال حضور رونالد کومان روی نیمکت بارسلونا قطعی به نظر می‌رسد. در قرارداد او با اتحادیه فوتبال هلند بندی وجود دارد که هر وقت از بارسلونا پیشنهاد داشت می‌تواند قراردادش را فسخ کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.