شرایط برای ماندن داوید آلابا، مدافع اتریشی و 29 ساله در بایرن مونیخ هر روز دشوارتر می شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هفته‌هاست اخباری در مورد احتمال جدایی داوید آلابا از بایرن مونیخ شنیده می‌شود. قرارداد این بازیکن یک سال دیگر با بایرن مونیخ تمام می‌شود و هنوز توافقی بین طرفین برای تمدید قرارداد انجام نشده است. نشریه کیکر در گزارشی به تشریح آخرین وضعیت داوید آلابا در بایرن مونیخ پرداخته است.

داوید آلابا و مدیر برنامه او پینی زاهاوی خواستار عقد قراردادی 5 ساله و تا سال 2025 با دستمزد 25 میلیون یورو در سال هستند و این بدان معناست که باشگاه بایرن مونیخ هزینه‌ای 125 میلیون یورویی طی 5 سال برای حفظ این بازیکن پیش رو دارد. اما شرایط خاص مالی باشگاه‌ها و کاهش بودجه نقل و انتقالاتی باعث شده تیم‌های زیادی قادر به خرید داوید آلابا نباشند و دایره تیم‌های خواهان او محدود شده است. هربرت هاینر، رئیس باشگاه بایرن مونیخ در مورد شرایط داوید آلابا گفت: "هیچ کس از طرف این بازیکن با ما تماس نگرفته است. ما پیشنهادی عادلانه به او ارائه داده ایم".

خود این مدافع اتریشی علاقمند به انتقال به لالیگا و بازی کردن برای تیم هایی چون رئال مادرید یا بارسلونا است، اما این دو باشگاه در حال حاضر از شرایط مالی مناسبی برخوردار نیستند و علاقمندند سال دیگر داوید آلابا را به صورت رایگان به خدمت بگیرند.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.