سازمان لیگ فوتبال ایتالیا در نظر دارد تیم تحت هدایت جنارو گتوسو را به خاطر سفر نکردن به تورین و عدم رویارویی با یوونتوس مجازات کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

طبق اعلام نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا، به نظر می‌رسد که سازمان لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا تصمیم خود را درباره پرونده بازی برگزار نشده تیم‌های فوتبال یوونتوس و ناپولی در هفته سوم سری A گرفته است.

ناپولی می‌بایست یکشنبه شب در ورزشگاه آلیانتس تورین مقابل یوونتوس به میدان می‌رفت، اما این تیم با این توجیه که بعد از ابتلای دو بازیکنش به کرونا، مقامات بهداشتی شهر ناپل از سفر این تیم به تورین ممانعت به عمل آوردند، در محل برگزاری بازی حاضر نشد. یوونتوسی‌ها اما مطابق بازی‌های خانگی قبلی در ورزشگاه حاضر شدند و بعد از گذشت 45 دقیقه از زمان مقرر آغاز بازی و عدم حضور ناپولی، بازی لغو شد. این ماجرا باعث به وجود آمدن جنجال‌هایی شده است به خصوص که گفته شد امکان دارد بازی با نتیجه 3 بر صفر به سود یووه اعلام شود.

اکنون اما به نظر می‌رسد که سازمان لیگ ایتالیا چنین تصمیمی ندارد، چرا که به نوعی پذیرفته که ناپولی نه به خواست خودش بلکه به دلیل ممانعت مقامات محلی به تورین سفر نکرده است.

    بیشتر بخوانید

        گراوینا: در لغو بازی یوونتوس - ناپولی خاطیان باید تاوان بدهند/ پروتکل بهداشتی لیگ مشخص است

به همین دلیل این سازمان قصد ندارد ناپولی را بازنده اعلام کند، اما این تیم را به خاطر تخطی از پروتکل‌های پزشکی با کسر یک امتیاز مجازات خواهد کرد. گویا وکلای فدراسیون فوتبال ایتالیا در صلاحیت سازمان بهداشت شهر ناپل برای صدور دستور ممنوعیت سفر ناپولی به تورین بحثی ندارند، اما آنها معتقدند که تیم تحت هدایت جنارو گتوسو نباید از سفر به تورین منع می‌شد در حالی که دیگر تیم منطقه کامپانیا، سالرنیتانا در همین هفته با وجود داشتن دو بازیکن کرونایی یک بازی خارج از خانه انجام داد. این مسئله سبب شده است برخی رسانه‌ها ادعا کنند که سازمان بهداشت محلی شهر ناپل نه به صلاحدید خود بلکه بعد از تقاضای اورلیو دلورنتیس رئیس باشگاه ناپولی بیانیه‌ای در ممنوعیت سفر بازیکنان این تیم به تورین صادر کرده است.

لوئیجی دی‌ماجیستریس شهردار شهر ناپل نیز در گفت‌و‌گویی که به تازگی با نشریه TG2 Post انجام داد این احتمال را قوت بخشید. او گفت: من می‌بینم که آمار ابتلای افراد به کرونا در حال افزایش است و افرادی هستند که چند روز برای انجام تست کرونا منتظر می‌مانند. در ناپولی اما همه چیز احتمالاً با یک تماس تلفنی رخ داده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.