بارسلونا امشب به دنبال کسب اولین پیروزی در تاریخ در ایتالیا مقابل تورین است.

تقابل های بارسلونا و یوونتوس در تاریخ رقابت های اروپایی همیشه جذاب بوده است. امشب یووتنوس در تورین پذیرای حریف قدرتمند اسپانیایی است و بارسا قصد دارد به یک طلسم عجیب پایان دهد. بلوگرانا در طول تاریخ و در جریان رقابت های مختلف شش بار به تورین سفر کرده و حی یک بار نیز پیروز نشده است. سه شکست و سه تساوی حاصل کار بارسلونا برابر این نماینده قدرتمند آتزوری بوده است.

اولین بار و در نوامبر سال 1970 بود که یوونتوس در تورین و در جریان رقابت های جام باشگاه های اروپا بود که موفق شد 1-2 بارسلونا را مغلوب کند. 16 سال و در مارچ 1986، یوونتوس با گل میشل پلاتینی بازی باخته را تبدیل به مساوی کرد و باز هم در خانه مغلوب بارسلونا نشد.

در آوریل سال 1991، بیانکونری با تک گل روبرتو باجو در استادیوم دل آلپی موفق به شکست حریف اسپانیایی شد و در سال 2003 دو تیم با گل های خاویر ساویولا و پائولو مونترو در نهایت در ایتالیا به تساوی 1-1 رضایت دادند. در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در سال 2017، یوونتوس با دبل پائولو دیبالا و تک گل جورجو کیه لینی موفق به غلبه بر بارسا و در نهایت صعود به دور بعدی شد. چند ماه بعد دو تیم در مرحله گروهی در ایتالیا مقابل هم قرار گرفتند و این دیدار با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

انتهای پیام/