تیم یوکوهاما مارینوس با گل باورنکردنی بازی را واگذار کرد؛ گلی با شوت از راه دور که دروازه بان تصور می‌کرد اوت خواهد شد اما ناگهان در درون دروازه اش جای گرفت....

به گزارش فرتاک ورزشی،

این احتمالا عجیب ترین گلی است که در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است؛ نمونه ای از یک فرصت طلبی بزرگ، یک خروج نابجا و یک اشتباه محاسباتی تاثیرگذار که منجر به حذف مدعی جدی قهرمانی، یوکوهاما مارینوس شد.

در دقیقه ۸۷ بازی تائه هوان کیم زننده گل نخست تیم سوون سامسونگ در یک دوئل در میانه میدان  شرکت کرد و بلافاصله سئوک جانگ نیز وارد این تقابل شد و توانست توپ را برباید.

سئوک با یک کف پا و چرخش، به سمت دروازه یوکوهاما چرخید و این در حالی بود که اوبینا دروازه بان تیم ژاپنی، در محوطه شش قدم حضور داشت چرا که اصلا تصور نمی‌کرد هافبک های تیمش به این سرعت توپ را از دست بدهند و بازیکنان سوون سامسونگ نیز در این حد فرصت طلب باشند.

عجیب ترین گل لیگ قهرمانان چگونه ثبت شد؟

عجیب ترین گل لیگ قهرمانان چگونه ثبت شد؟

اما سئوک جانگ هان تصمیم خود را گرفته بود و می‌خواست یک ضربه ناگهانی را روانه دروازه کند. در موقعیتی که شاید بسیاری از بازیکنان اتلاف وقت و ارسال توپ به کناره ها را ترجیح بدهند، او توپ را به صورت مستقیم روی دروازه فرستاد تا شانس خود را برای زدن گل سوم امتحان کند.

توپ آسمان میدان یوکوهاما را پیمود و در شرایطی که بینندگان نیز مثل گلر یوکوهاما تصور می‌کردند که توپ به بیرون خواهد رفت اما توپ در قسمت سمت راست دروازه فرود آمد و به زیبایی هرچه تمام تبدیل به گل شد. آن هم در حالی که پاول اوبینا قصد داشت از تیر دروازه به عنوان بارفیکس استفاده کند و آمادگی بدنی اش را به رخ بکشد!

نکته جالب این که پس از گل دوم سوون سامسونگ، تیم یوکوهاما گل دوم را به ثمر رساند تا نقش اشتباه تاثیرگذار دروازه بان مشخص تر شود؛ اشتباهی که البته در میانه میدان نیز از سوی هافبک های این تیم ژاپنی هم رخ داد اما بار اصلی روی دوش اوبینا افتاد و او به عنوان عامل زیباترین گل لیگ قهرمانان مطرح می‌شود. هرچند که نباید از جسارت و دقت سئوک هان نیز به سادگی گذشت!

عجیب ترین گل لیگ قهرمانان چگونه ثبت شد؟

عجیب ترین گل لیگ قهرمانان چگونه ثبت شد؟

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.