فدراسیون جهانی فوتبال مجازاتی که اتحادیه فوتبال انگلیس برای مدافع تیم اتلتیکومادرید در نظر گرفته است را موقتاً تعلیق کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) محرومیت ۱۰ هفته‌ای کایران تریپیر از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس را به حالت تعلیق درآورد.

انگلیسی‌ها دو هفته پیش تریپیر را به خاطر نقض قوانین مربوط به ممنوعیت شرکت بازیکنان فوتبال در مسابقات شرط‌بندی برای ۱۰ هفته از تمامی مرتبط با فوتبال محروم کرد، محرومیتی که او را تا اواسط ماه فوریه از همراهی اتلتیکومادرید در تمامی مسابقات باشگاه باز می‌داشت.

پذیرش این موضوع به خصوص از این جهت که مجازات در نظر گرفته شده از سوی یک اتحادیه دیگر بوده، برای اتلتیکومادریدی‌ها سخت بود و به همین دلیل آنها از زمان اعلام این حکم از اتحادیه فوتبال انگلیس خواهان توضیح بودند اما هیچ جوابی دریافت نکردند و به همین دلیل به فیفا اعتراض کردند.

نکته جالب در مورد مجازات در نظر گرفته شده از سوی انگلیسی‌ها برای تریپیر زمان‌بندی محرومیت این بازیکن است، چرا که او درست در مقطعی باید محرومیت خود را سپری کند که تیم ملی انگلیس هیچ مسابقه‌ای ندارد و به این ترتیب ضرری متوجه خود انگلیسی‌ها نخواهد بود. این در حالیست که او در این مدت بازی‌هایی مهمی مانند مصاف رفت تیمش با چلسی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را از دست خواهد داد.

فیفا نیز با توجه به همین مسئله دستور تعلیق محرومیت تریپیر را صادر کرده تا در این خصوص تحقیقات لازم را انجام دهد.

با تعلیق محرومیت تریپیر این دفاع راست انگلیسی می‌تواند اتلتیکومادرید را در بازی‌های پیش رو همراهی کند، هر چند انتظار نمی‌رود که او امشب (یکشنبه) مقابل آلاوس به میدان برود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.