یک سال قبل حتی تصور چنین روزهایی نیز برای لیورپول غیرممکن بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاید خنده دار باشد، اما شکست برابر فولام رده هجدهمی آنهم در استادیوم آنفیلد دیگر کسی را متعجب نمی کند و لیورپول اینقدر در هفته های اخیر نتایج ضعیفی گرفته که استادیوم مخوف این باشگاه تبدیل به تفرجگاه حتی تیم های پایین جدولی نیز شده است. شش شکست متوالی در خانه باعث شده فصل برای لیورپول و یورگن کلوپ در انگلیس خیلی زودتر از حد انتظار به اتمام برسد.

وقتی در اوایل فصل این تیم باخت عجیب با هفت گل را برابر آستون ویلا متحمل شد، بسیاری تصور می کردند این نتیجه اتفاقی بوده و لیورپول مانند فصل قبل بخت اول فتح عنوان قهرمانی محسوب می شود. اما هر چه گذشت اوضاع بدتر شد و حالا یورگن کلوپ در حال سپی کردن بدترین روزهای خود از زمان قبول هدایت این تیم در سال 2015 است.

بحرانی که کمر یورگن کلوپ را شکست

بی تردید مصدومیت بازیکنان تاثیرگذار خصوصا در خط دفاعی یکی از عوامل مهم افت فاحش مرسی سایدی ها بوده است. در دیدار رفت برابر اورتون بود که ویرژیل فن دایک بعد از برخورد وحشتناک با جوردن پیکفورد دچار مصدومیت شدیدی شد و تقریبا فصل را از دست داد.

در ادامه جو گومز و جوئل ماتیپ نیز مصدوم شدند و جالب اینجاست حتی اوزان کاباک، گزینه معمولی و زمستانی لیورپول در خط دفاعی نیز اخیرا آسیب دیده است. آلیسون بکر، دیگو ژوتا، جوردن هندرسون و .... این یورگن کلوپ مگر چقدر بدشانس است؟

افت چهره های کلیدی قهرمانی فصل قبل

بی تردید آلیسون بکر در این فصل قادر به تکرار کسری از درخشش فصل قبل نبوده و خط دفاعی مقتدر لیورپول در این فصل ویرانه و در هم شکسته است. آمار گلزنی ستاره هایی چون بابی فرمینو و سادیو مانه مانند سال های گذشته نبوده و دیگری خبری از مثلث آتشین خط حمله مرسی سایدی ها نیست.

البته بی تردید یک سرمربی نیز در افت فاحش بازیکنان تیمش بی تقصیر نیست، اما به هر حال شاید بعد از سالها درخشش رقم خوردن این اتفاق خیلی هم عجیب نباشد. تقریبا تمام بازیکنان لیورپول نسبت به فصل گذشته ضعیف تر عمل کرده اند و قرمزها به خصوص در دیدارهای حساس قادر به تکرار اقتدار سالهای اخیر نبوده اند.

آمار و ارقام گویای همه چیز است

لیورپول در سال جدید میلادی و در 14 مسابقه اخیر خود تنها در سه دیدار موفق به کسب پیروزی شده و در کل موفق به کسب 12 امتیاز از 42 امتیاز ممکن شده است. اما در استادیوم آنفیلد اوضاع حتی از این هم بدتر است. از تاریخ 27 دسامبر و هشت بازی اخیر خود حتی موفق به کسب یک پیروزی هم نشده و تنها یک بار در جریان بازی قادر به باز کردن دروازه حریفان بوده است.

لیورپول حالا برای اولین بار در شش دیدار متوالی در لیگ برتر در آنفیلد مغلوب شده که این اتفاق از فصل 54-1953 بی سابقه بوده است. لیورپول آن فصل نیز شش بار در خانه شکست خورد و البته دست آخر در آن فصل در رده آخر جدول قرار گرفته و راهی دسته پایین تر شد؛ اتفاقی که محال است این فصل تکرار شود.

فقط بین اکتبر 1951 تا مارچ 1952 بوده که لیورپول با 10 بازی بدون پیروزی از این بدتر عمل کرده است. مرسی سایدی ها اخیرا در هشت مسابقه خانگی خود در لیگ برتر موفق به کسب پیروزی نشده و دو تساوی و شش شکست را تجربه کرده اند.

لیورپولی که بیش از سه سال در آنفیلد مغلوب نشده بود، حالا مکررا در خانه شکست می خورد و رکوردهای درخشان کلوپ و تیمش حالا تبدیل به آنتی رکورد شده است. اما تردیدی وجود ندارد آنفیلد بدون حضور هواداران متعصب و آن فصای رعب آور و ترسناک، دیگر مانند گذشته نیست و احتمالا تا زمان بازگشت طرفداران شرایط اینگونه ادامه پیدا کند.

شاید باور کردنی نباشد اما یک سال پیش و در چنین روزی، لیورپول با غلبه بر بورنموث توانست فاصله خود را با تیم دوم جدول به 25 امتیاز افزایش دهد و دیگر بدبین ترین هوادار این تیم نیز تردیدی در مورد کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر نداشت. اما حالا کسب سهمیه لیگ قهرمانان نیز برای این تیم تبدیل به رویای بزرگی شده و عجیب اینجاست کسی متوجه نمی شود چه بر سر لیورپول و یورگن کلوپ آمده است.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.