میکی ملون، از سرمربیان فوتبال انگلیس، در کتابی که به صورت مشترک نوشته است، به 100 روز نخست اوله گنار سولسشر به عنوان سرمربی منچستریونایتد نیز پرداخته و در این کتاب نکات جالبی برای اولین بار مطرح شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، در کتاب "صد روز نخست: درس‌هایی در رهبری از زبان سرمربیان فوتبال" به بیان خاطرات خود از روزهای نخست سرمربیگری در یونایتد پرداخته و پرده از رازهای شنیدنی و جالبی برداشته است.

میکی ملون، سرمربی داندی یونایتد، یکی از نویسندگان این کتاب است که با سولسشر به مصاحبه پرداخته است. اینکه یک سرمربی که هنوز مشغول به کار است به نوشتن کتاب بپردازد، موضوعی نادر است، اما این کتاب به جمع آوری سرمایه برای مبتلایان به بیماری نورون حرکتی اختصاص دارد و سرمربیانی چون سولسشر، سم آلاردایس، دیوید مویس و شان دایش در آن به بیان حکایات شیرینی از چگونگی یافتن لحن درست پس از به عهده گرفتن هدایت تیم‌هایشان پرداخته اند.

سولسشر در این کتاب از دریافت پیامی از سر الکس فرگوسن که در آن برای او آرزوی موفقیت کرده بود، بازگرداندن فلسفه بازی یونایتد و برگرداندن سنت های قدیمی باشگاه از جمله پوشیدن کت و شلوار یونایتد صحبت می کند.

سولسشر درباره زمانی که در دسامبر سال 2019 هدایت شیاطین سرخ را بر عهده گرفت، گفت: "ما درست قبل از کریسمس به باشگاه آمدیم. فکر کنم شبیه این بود که به صورت قرضی آمده باشیم... اصلا شبیه به این نبود که بگویند "بیا و این باشگاه را تغییر بده و مهر خودت را بر آن بزن!"

اینطور بود که "تو باشگاه را می شناسی، انتظارات را می دانی، کاری کن که لبخند بزنند، فوتبال تهاجمی بازی کن و به جوان ها شانس بده."

ما درباره انتظارات بالایی که از این تیم داشتند، کمی خوش گذراندن در زمین و حتی سورپرایز کردن بعضی از مردم صحبت کردیم. بعدتر در آن روز به خاطر دارم که در حال راه رفتن بودم و می شنیدم که مردم می گفتند "بالاخره! داریم درباره دوباره منچستریونایتد شدن صحبت می کنیم..." آن شب معرفی به کارکنان را داشتیم، من رفتم پیش‌ آنها و یک سخنرانی کوتاهی کردم و کمی هم رقصیدم!

پیامی از سر الکس فرگوسن گرفتم که نوشته بود: "تیمت را انتخاب کن و راحت بخواب." من برای او لیست بازیکنانی که انتخاب کرده بودم را فرستادم و او بلافاصله پاسخ داد:"این جواب میده"

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.