یکی از مهمترین برنامه های خوان لاپورتا رئیس جدید بارسا انتقال فیلیپ کوتینیو به باشگاهی دیگر است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فیلیپ کوتینیو فصل گذشته را در باشگاه بایرن مونیخ پشت سر گذاشت و با این تیم به سه گانه فوق العاده بوندسلیگا، جام حذفی آلمان و لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

با وجود عملکرد نسبتاً خوب ستاره برزیلی در ترکیب باواریایی‌ها اما باشگاه بایرن مونیخ اعلام کرد که قرارداد او را دائمی نخواهد کرد و به همین خاطر کوتینیو در تابستان دوباره به بارسلونا بازگشت.

کوتینیو در ابتدای فصل حتی به یک بازیکن ثابت زیر نظر رونالد کومان تبدیل شده بود اما رفته رفته شرایط تغییر کرد و او در روزهای پایانی 2020 در جریان دیدار بارسا برابر ایبار به شدت دچار مصدومیت شد تا سال به بدترین شکل ممکن برایش به پایان برسد.

طبق ادعای رسانه های اسپانیایی فیلیپ کوتینیو در صدر فهرست بازیکنان فروش بارسلونا قرار دارد و خوان لاپورتا رئیس جدید باشگاه برای انتقال او به باشگاهی دیگر برنامه ریزی کرده است اما چرا بارسا قصد دارد به هر طریقی که شده از شر ستاره برزیلی خلاص شود؟

01558175

یکی از دلایل به تعداد بازی های او بر می گردد.

در صورتیکه تعداد بازی های هافبک برزیلی در بارسلونا به عدد 100 برسد، باشگاه کاتالان باید با توجه به بندی در قرارداد او 20 میلیون یورو به لیورپول بپردازد. فصل جاری او 14 بازی برای بارسا انجام داده، نیم فصل دوم فصل 18-2017، 22 بازی و فصل 19-2018 نیز 54 بار برای بارسا به میدان رفت تا مجموع بازی های او تا به اینجا 90 بازی شود. تنها 10 بازی دیگر یعنی پرداخت 20 میلیون یورو به لیورپول که در شرایط اقتصادی بد فعلی باشگاه پذیرفتنی نیست و بعید به نظر می رسد کوتینیو را تا پایان فصل با پیراهن بارسا ببینیم.

همچنین بند جالب دیگری در قرارداد کوتینیو وجود دارد که بر اساس آن بارسا تا سال 2021 حق خرید هیچ بازیکنی از لیورپول را ندارد؛ مگر اینکه علاوه بر رقم انتقال، 92 میلیون یوروی دیگر را نیز پرداخت کند.!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.