ستاره پورتو، تاثیرگذارترین بازیکن فصل لیگ پرتغال؛

درخشش مهدی طارمی در ترکیب تیم پورتو ادامه دارد و این مسئله محبوبیتی روزافزون را برای او به همراه دارد.

01603476

به گزارش فرتاک ورزشی؛ گلزنی یا گلسازی در هر مسابقه برای پورتو، حالا دیگر به یک توقع از سوی هواداران این تیم از مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو تبدیل شده است؛ طارمی در هفته پایانی لیگ فوتبال پرتغال و در مصاف بلننسس، تنها 69 دقیقه در زمین مسابقه حضور داشت اما در همان فرصت درخشید و نقش اول را در شب پیروزی چهارگله شاگردان کونسیسائو ایفا کرد.

او با گلزنی خود توانست عنوان تاثیرگذارترین بازیکن فصل لیگ پرتغال را از رقبای دیگر برباید و اگر سفروویچ مهاجم بنفیکا در هفته پایانی ناکام در گلزنی یا گلسازی باشد، این عنوان اختصاصاً به ستاره ایرانی پورتو خواهد رسید؛ افتخار بزرگی که پس از آقای گلی فصل گذشته لیگ پرتغال، در این فصل از مسابقات و در فصلی که پورتو بدترین روزهای خود را در یک دهه گذشته در لیگ داخلی گذراند، به ثبت می‌رسد.

مهدی طارمی با تاثیر مستقیم روی 27 گل، تاثیرگذارترین بازیکن این فصل لیگ پرتغال محسوب می‌شود؛ او توانسته در این فصل 16 گل بزند و 11 هم بار گلسازی کند تا بالاتر از ستارگانی چون سفروویچ، گونسالوس، اولیویرا و کارلوس جونیور در صدر جدول تاثیرگذارترین بازیکن فوتبال پرتغال در فصل 2020/2021 قرار گیرد.

اتفاق جالب‌توجه درباره ستاره ایرانی توییت یکی از هواداران او و باشگاه پورتو بود که در هنگام تعویض مهدی طارمی در جدال امشب مقابل بلننسس در دقیقه 69 و حضور اوانلیسون در زمین زده شد و این مخاطب توییتری در صفحه خود با انتشار عبارت «طارمی خاموش؟ تلویزیون خاموش» از ستاره ایرانی تیم پورتو این‌چنین حمایت کرد و به نوعی ارزش کار او را در ترکیب پورتو نمایان ساخت.

01603475

حالا پس از گذراندن یک فصل رویایی در تیم پورتو، مهدی طارمی باید به ایران سفر کند تا تیم ملی را در مسیر صعود به مرحله نهایی صعود به جام جهانی 2022 قطر در قاره آسیا همراهی کند؛ طارمی بدون‌تردید با عملکردی که از خود نشان داده، امید اول کادرفنی و هواداران فوتبال در ایران است که بتواند با درخشش خود در منامه، به رقبای آسیایی هم گل بزند و تیم اسکوچیچ را از مهلکه حذف زودهنگام نجات بدهد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.