رئیس لالیگا معتقد است با اخراج باشگاه های سوپرلیگی از لیگ قهرمانان، هیچ مشکل خاصی ایجاد نخواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ماه قبل 12 باشگاه بزرگ اروپایی شامل رئال مادرید، بارسلونا، یوونتوس، منچستریونایتد، آرسنال، چلسی، تاتنهام، لیورپول، منچسترسیتی، اینتر، میلان و اتلتیکو مادرید تشکیل سوپرلیگ اروپا را اعلام کردند اما تنها 48 ساعت بعد به دلیل اعتراض های شدید جهانی، 9 باشگاه به جز رئال، یوونتوس و بارسا از این رقابت ها کناره گیری کردند.

اخیرا یوفا اعلام کرد که برای هر سه باشگاه پرونده انضباطی تشکیل داده و به دنبال بررسی راه های جریمه انهاست. در مقابل اما رئال، یوونتوس و بارسا با انتشار بیانیه ای اعلام کردندکه روی عهد خود مانده اند و تا پایان برای سوپرلیگ می جنگند و هیچ قصدی برای خروج از آن را ندارند.

گفته می شود یوفا قصد دارد این سه باشگاه را از فصل بعد لیگ قهرمانان اخراج کند.

01598818

خاویر تباس رئیس لالیگا در این رابطه گفت:« ما هیچ دخالتی در رای یوفا نخواهیم کرد. اگر رئال و بارسا جریمه شوند، ما تقاضای تجدیدنظر نمی کنیم و معتقدیم جرایم یوفا ارتباطی به ملیت تیم ها ندارد. اگر یوفا تصمیم بگیرد این دو باشگاه اسپانیایی را اخراج کند، ما هیچ دفاعی ارائه نخواهیم داد. ما حامی کل فوتبال اسپانیا هستیم و نه فقط دو باشگاه خاص.»

تباس در مورد اینکه فوتبال اروپا آمادگی کنار آمدن با نبود این سه باشگاه در لیگ قهرمانان را دارد یا خیر گفت:« بله؛ فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید. این نظر شخصی من است که لیگ قهرمانان بدون رئال، بارسا و یوونتوس هم پیش خواهد رفت. منچستریونایتد 5 سال در لیگ قهرمانان حضور نداشت یا میلان هم سابقه اخراج از لیگ قهرمانان را دارد و در هفت سال اخیر نیز نتوانسته بود سهمیه بگیرد. جرایم یوفا هرچه باشند، قابل اجرا هستند.»

01593102

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.