سرانجام شایعات درباره زیدان به حقیقت پیوست و سرمربی رئال مادرید دوره دوم سه‌فصله خود را نیز در این باشگاه پایان داد و از هدایت این تیم کناره‌گیری کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رسانه‌های نزدیک به باشگاه دلیل جدایی او را با وجود اینکه قرارداد داشت، دلخوری از باشگاه می‌دانند. او در ماه‌های اکتبر و دسامبر احساس می‌کرد که باشگاه به او اعتماد ندارد و به توانایی‌هایش شک کرده است. زیدان با بالای 60مصدومیت و کرونای بازیکنانش توانست تا روز آخر فصل، شانس قهرمانی لالیگا باشد و اگر داوران در چندین بازی با تیمش نامهربانی نمی‌کردند چند هفته زودتر قهرمان می‌شد. در لیگ قهرمانان هم با یک عده بازیکن معمولی و ضعیف و مصدوم و چند ستاره پابه‌سن‌گذاشته تا نیمه‌نهایی پیش رفت. این برای سومین‌بار است که زیزو درحالی‌که یک‌سال از قراردادش مانده، رئال را ترک می‌کند. اگر به این سه‌تا یک‌سال باقیمانده از قراردادهایش به‌عنوان بازیکن و مربی پایبند می‌ماند می‌توانست 42میلیون یورو به دست آورد اما او آدمی نیست که اگر نسبت به توانایی‌اش تردید وجود داشته باشد، در جایی بماند. زیدان در 263باری که به‌عنوان سرمربی روی نیمکت رئال نشست، 66درصد پیروزی را ثبت کرد؛ 174برد، 53تساوی، ۳۶باخت، ۶۰۵گل زده، ۲۶۷گل خورده، 3لیگ قهرمانان، 2جام‌ جهانی باشگاه‌ها، 2لالیگا، 2سوپرجام اسپانیا و 2سوپرجام اروپا.
   درباره آینده او و جانشینانش گمانه‌زنی‌های زیاد و عجیبی شده است. گزینه اول در صورت جدایی‌اش آلگری بود که مدت‌ها با باشگاه تماس داشت اما وقتی دید رئال مادرید تعلل می‌کند، با یوونتوس به توافق رسید. او در یووه سالی 9میلیون یورو می‌گیرد و قراردادش تا سال2025 اعتبار دارد، درحالی‌که پیشنهاد رئال سالی 10میلیون و تا سال2023 بود. با پیوستن آلگری به یوونتوس گفته می‌شود رونالدو این باشگاه را ترک می‌کند و احتمالا به پاری‌سن‌ژرمن می‌رود.
   کونته هم با دریافت 7میلیون به‌صورت توافقی از اینتر جدا و درواقع اخراج شد. در توافقنامه بین دو طرف قید شده که او تا یک فصل حق گرفتن تیم در سری‌آ را ندارد. برای همین یک‌بار دیگر به رئال مادرید لینک شده است.
   رائول که تیم کاستیا را نتوانست به لیگ دسته دوم ببرد و در مرحله حذفی متوقف شد، سابقه قهرمان‌کردن تیم جوانان باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا را دارد و گزینه‌ای دم‌دستی محسوب می‌شود. اما نام ژابی آلونسو هم در روزهای اخیر مطرح شده است. بازیکن سابق رئال فصل قبل در تیم دوم سوسیداد مربیگری می‌کرد.
   پرونده پوچتینو هم دوباره باز شده است. سرمربی پاری‌سن‌ژرمن که آرزوی مربیگری در رئال را دارد به‌گفته مارکا ممکن است به‌زودی از تیم پاریسی برکنار شود. در این‌صورت پوچ به رئال می‌آید و زیدان به پاریس می‌رود؛ یک جابه‌جایی جذاب.
   برخی شایعات عجیب هم وجود دارد؛ اینکه زیدان با راموس، واران، امباپه و رونالدو در فصل آینده در پاری‌سن‌ژرمن حضور خواهد داشت و لوییس انریکه به رئال می‌آید. این در حالی است که انریکه ریشه‌های رئالی‌اش را فراموش کرده و از زمان پیوستن به بارسلونا هوادار دوآتشه این باشگاه شده است. او که سرمربی تیم ملی اسپانیاست برای یورو حتی یک رئالی را هم دعوت نکرد. رئال هم از جذب مربیان تیم ملی خیری ندیده و آخرین نمونه‌اش حضور ناموفق لوپتگی در رئال پس از اخراج از تیم ملی است.
   زیدان به دوستانش گفته که نمی‌خواهد فصل آینده استراحت کند و به‌طور قطع تیم خواهد گرفت. در الجزایر شایعه کرده‌اند که او به‌دلیل ریشه الجزایری‌اش می‌خواهد سرمربی تیم ملی این کشور شود که به‌نظر خنده‌دار می‌رسد.
   غیر از بیل و ایسکو تقریبا همه بازیکنان برای جدایی زیدان پست احساسی و خداحافظی منتشر کردند اما پست کریم بنزما حاوی برداشت‌های معناداری بود؛ جایی که آخر جمله‌هایش گفت «می‌بینمت» که اصطلاحی برای خداحافظی است اما این می‌تواند نشانه تیم بعدی زیزو باشد یعنی تیم ملی فرانسه بعد از رقابت‌های یورو.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.