کریستیانو رونالدو با حضور در رقابت های یورو 2020 برای پنجمین بار در این مسابقات شرکت می کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کریستیانو رونالدو از زمان رقابت‌های یورو در سال 2004 که اتفاقاً به میزبانی پرتغال نیز برگزار شد در ترکیب تیم ملی کشورش به میدان می‌رود. او حالا 17 سال بعد و این مرتبه در یورو 2020 که البته به دلیل مسائل مربوط به کرونا در سال 2021 برگزار می‌شود، باز هم در ترکیب پرتغالی‌ها حضور دارد.

یورو 2004 برای رونالدو و تیم ملی پرتغال به دراماتیک ترین شکل ممکن به پایان رسید؛ جایی که آنها در مسابقه فینال مقابل یونان شگفتی‌ساز شکست خوردند تا دست‌شان از کسب جام کوتاه بماند‌. رونالدو چهار سال بعد امیدوار بود که در مسابقات یورو 2008(سوئیس و اتریش) به قهرمانی برسد اما آنها در این مسابقات با شکست در مرحله یک چهارم مقابل آلمان حذف شدند.

در یورو 2012 نیز تیم ملی پرتغال نتوانست با کریستیانو رونالدو به جام دست پیدا کند اما نهایتاً در یورو 2016 این فوق ستاره به یکی از بزرگترین اهداف خود یعنی قهرمانی در این مسابقات دست یافت. یورو 2016 نیز برای رونالدو بسیار دراماتیک بود چراکه او در مسابقه فینال برابر فرانسه دچار مصدومیت شد و از بیرون رهبری تیمش را در راه رسیدن به قهرمانی بزرگ بر عهده داشت.

حضور رونالدو در ترکیب تیم ملی پرتغال در بازی امروز برابر مجارستان باعث شد که او یک تاریخ سازی دیگر را رقم بزند. کریستیانو رونالدو به اولین بازیکنی تبدیل شد که در تاریخ مسابقات یورو در 5 دوره مختلف حضور پیدا کرده است همچنین فوق ستاره پرتغالی 39امین بازی خود را در یک تورنومنت معتبر ملی(یورو / جام جهانی) انجام می دهد تا با عبور از شواین اشتایگر به رکوردار بازی در تورنومنت معتبر در میان بازیکنان اروپایی تاریخ تبدیل شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.