20 سرمربی برای کسب موفقیت در رقابت های فصل بعد لالیگا با یکدیگر مبارزه خواهند کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با قطعی شدن صعود رایو وایه کانو از مسیر مرحله پلی آف به رقابت های لالیگا، ما حالا نام هر 20 سرمربی را که قرار است در مسابقات قهرمانی لیگ اسپانیا در فصل آینده حضور داشته باشند را می دانیم.

هر فصل جدید خوش بینی های تازه ای را به همراه دارد، پس باشگاه های سراسر لالیگای اسپانیا نسبت به شانس خود برای کسب موفقیت در رقابت های لالیگا 2021/22 اطمینان دارند. با صعود رایو وایکانو از مرحله پلی آف، اکنون هر 20 تیم فصل بعد و هر 20 سرمربی را می شناسیم.

در ادامه نگاهی به سرمربیان فصل 2021/22 لالیگا انداخته و شرایط تازه واردانی که می خواهند تاثیرگذار ظاهر شده و سرمربیانی باتجربه با هدف ادامه پروژه های برنده خود از گذشته را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

دیگو سیمئونه باسابقه ترین است

از بین تمام سرمربیان لیگ اسپانیا، دیگو سیمئونه طولانی ترین زمان هدایت تیم فعلی خود را بر عهده داشته است. این سرمربی آرژانتینی در دسامبر 2011 وارد باشگاه اتلتیکو مادرید شد و این بدان معنی است که سیمئونه در 2021/22 سالگرد دهمین فصل حضور خود را جشن خواهد داد. این اتفاق در شرایطی رخ می خواهد که اتلتیکو مدافع عنوان قهرمانی بوده و این فصل به دنبال تکرار این موفقیت است.

پس از سیمئونه، آلوارو سرورا از کادیز تنها سرمربی دیگری است که بیش از پنج سال در تیم فعلی خود حضور داشته است. سرورا در آوریل 2016 و زمانی که کادیز در دسته سوم بود به آماریلوس پیوست. از آن زمان، سرورا باشگاه کادیز با عملکردی درخشان تیمش را سطح اول فوتبال اسپانیا بازگرداند. پاکو لوپز در لوانته و جاگوبا آراساته از اوساسونا نیز امسال چهارمین فصل کار در باشگاه های مذکور را طی خواهند کرد.

چهار تغییر روی نیمکت تیم های لالیگا

چهار باشگاه لالیگایی در فصل تابستان سرمربی خود را تغییر داده اند. والنسیا از قبل می دانست که قصد روی نیمکت خود تغییراتی ایجاد کند و پس از موفقیت فوق العاده خوزه بوردالاس در ختافه، او را به خدمت گرفت. در همین حال جایگزین بوردالاس در کولیسیوم آلفونسو پرز، میشل است. این دومین دوره حضور میشل در ختافه بوده و او پیش از این هدایت تیم های سویا، مالاگا، المپیاکوس و مارسی را نیز بر عهده داشته است.

رئال مادرید نبر همچنین کارلو آنچلوتی، سرمربی سابق خود را برای فصل 22/2021 استخدام کرده است. این سرمربی ایتالیایی پیش از این بین فصول 2013 تا 2015 در برنابئو فعالیت داشته و دهمین قهرمانی این باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا یا همان دسیما بعد از سال ها انتظار در دوره آنچلوتی حاصل شد.

گرانادا نیز پس از تصمیم دیگو مارتینز مبنی بر جدایی بعد از سه فصل درخشان با تیم آندلسی، مجبور به پیدا کردن سرمربی جدیدی شده است. آنها رابرت مورنو را به عنوان جانشین مارتینز انتخاب کرده اند و این سرمربی کاتالانی می داند کار سختی برای تکرار موفقیت های گذشته گرانادا خواهد داشت.

سرمربیان که موفق به صعود به لالیگا شدند

علاوه بر چهار سرمربی نام برده شده و پس از صعود اسپانیول، مایورکا و رایو والکانو در این فصل، لالیگا شاهد حضور ویسنته مورنو، لوئیس گارسیا پلازا و آندونی ایرالا خواهد بود.

گارسیا پلازا در دوران حضور در لوانته، ختافه و ویارئال سابقه فعالیت در لالیگا را در کارنامه دارد. اما مورنو فقط یک فصل سابقه حضور در لالیگا را داشته است که به فصل در 2019/20 با مایورکا باز می گردد و البته ایرالا نبز هرگز در لیگ دسته یک اسپانیا مربیگری نکرده است. ایراولا فقط با 39 سال سن، چهره متفاوت فصل به عنوان جوان ترین مربی خواهد بود. همچنین این تازه سومین فصل کامل مربیگری ایراولا در سطح حرفه ای است.

ناجی هایی بر سر کار خود باقی ماند

بارها در طول یک فصل شاهد تغییرات در کادر فنی تیم های مختلف هستیم و سال گذشته هفت تغییر در میانه فصل انجام شد. برخی از این نام ها بعد از ورود به عنوان گزینه اضطراری کار خود را به خوبی انجام داده و شغل شان را حفظ کردند.

این داستان در مورد مارسلینو در بیلبائو صدق می کند که اندکی پس از حضور در این باشگاه، سوپر جام اسپانیا را برای آنها به دست آورد. همچنین ادواردو کودت در سلتا، خاوی سالخا در آلاوس و فران اسکریبا در الچه، بعد از انتصاب در اواسط فصل و در شرایطی که تیم هایشان در خطر سقوط قرار داشت، موفق به حفظ آنها شده و بر سر کار خود باقی ماندند.

پنج سرمربی خارجی و 15 نفر اسپانیایی

یک چهارم باشگاه های لالیگا سانتاندر سرمربی خارجی در راس تیم خود دارند. مانوئل پلگرینی، سرمربی قدیمی شیلیایی  در حال حضور فصل دوم خود با رئال بتیس را سپری می کند. دو سرمربی آرژانتینی به نام های دیگو سیمئونه و ادواردو کودت به ترتیب در اتلتیکو و سلتا حضور دارند. بارسلونا همچنان رونالد کومان هلندی را در اختیار دارد و او در حال آماده سازی تیمش برای دومین فصل حضور در نیوکمپ است. در پایتخت نیز رئال مادرید دوباره کارلو آنچلوتی ایتالیایی را استخدام کرده است.

جالب اینجاست که زبان مادری 18 نفر از سرمربیان فعلی لالیگا اسپانیایی است. فقط سرمربی بارسلونا و رئال مادرید اسپانیایی زبان نیستند، اما کومان و آنچلوتی نیز به چندین زبان مختلف صحبت کرده و هر دو به زبان اسپانیایی نیز کاملا مسلط هستند.

نام 20 سرمربی لالیگا برای فصل جدید به شرح زیر است:

آلاوس: خاویر سالخا

بیلبائو: مارسلینو

اتلتیکومادرید: دیگو سیمئونه

بارسلونا: رونالد کومان

کادیز: آلوارو سروارو

سلتاویگو: ادواردو کودت

الچه: فران اسکریبا

اسپانیول: ویسنته مورنو

ختافه: میشل

گرانادا: رابرت مورنو

لوانته: پاکو لوپز

اوساسونا: جاگوبا آراساته

رایو وایه کانو: آندونی ایرالا

مایورکا: لوئیس گارسیا پلازا

رئال بتیس: مانوئل پلگرینی

رئال مادرید: کارلو آنچلوتی

رئیس سوسیداد: ایمانول آلگواسیل

سویا: خولن لوپتگی

والنسیا: خوزه بوردالاس

ویارئال: اونای امری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.