یوفا با ایده فیفا برای برگزاری مسابقات جام جهانی در هر 2 سال مخالفت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 پیشنهاد فیفا در خصوص برگزاری جام جهانی به صورت هر 2 سال یک بار با مخالفت یوفا و تیم‌های اروپایی مواجه شد.

رویترز نوشت که آرسن ونگر، مدیر توسعه ورزشی جهانی فیفا مسئول اجرایی این ایده است و می‌خواهد برنامه‌ریزی متفاوتی نسبت به تقویم بازی‌های ملی داشته باشد.

با این حال فوتبال اروپا در تلاش است تا با این ایده‌های فیفا مقابله کند. الکساندر چفرین در این خصوص گفت: نگرانی در سراسر دنیا در خصوص این ایده و نقشه فیفا وجود دارد. این ایده می‌تواند تاثیر فراوانی روی تمام برنامه‌ریزی‌های دنیای فوتبال بگذارد. برگزاری مسابقات جام جهانی به صورت هر 2 سال روی مسابقاتی چون یورو، کوپا آمریکا تاثیرگذار خواهد بود و این بدین معناست که هیچ تابستانی وجود ندارد تا مسابقات جام جهانی زنان برگزار شود.

وی ادامه داد: یوفا و اتحادیه فوتبال اروپا نگرانی بسیار جدی در این خصوص دارند.

فیفا در این خصوص البته اظهار داشته که رایزنی در مورد این پیشنهاد همچنان ادامه خواهد داشت و این جلسات در ماه‌های آینده با ذی‌نفعان برگزار خواهد شد.

سخنگوی فیفا گفت: با طرفداران تمامی دنیا در مقیاس بی‌سابقه در این خصوص مشورت خواهد شد و فیفاف به زودی نتایج آن را منتشر خواهد کرد. هدف این رایزنی انجام تجزیه و تحلیل جامع با در نظر گرفتن تمام ایده‌ها و دیدگاه‌ها است. هیچ هدف از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد و فیفا در جستجوی راه‌های حل بهتر برای منافع مشترک است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.