پورتو در حضور ستاره ایرانی خود به تساوی ارزشمند در خانه میلان رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در چارچوب رقابت‌های هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، تیم‌های میلان ایتالیا و پورتو پرتغال از ساعت 21:15 امشب در ورزشگاه سن‌سیرو ایتالیا مقابل هم قرار گرفته‌اند که برتری در این مسابقه می‌تواند امیدهای دو تیم برای صعود به دور حذفی را زنده نگه دارد.

میلان که در سه مسابقه دور رفت شکست خورده، امشب در بازی خانگی مقابل پورتو به دنبال برتری است، اما در آن سوی میدان تیم پرتغالی با بهره‌مندی از مهدی طارمی در خط حمله‌اش سعی می‌کند مثل بازی رفت حریف خود را شکست بدهد و 7 امتیازی شود.

تیم فوتبال آ. ث. میلان در حال حاضر بدون امتیاز در قعر جدول گروه B قرار گرفته، اما پورتو همانند اتلتیکو مادرید 4 امتیاز دارد ولی بخاطر تفاضل گل کمتر در جایگاه سوم ایستاده و لیورپول هم در این گروه 9 امتیاز در دور رفت کسب کرده است.

ترکیب میلان: تاتاروشانو، آلسیو رومانیولی، فیکایو توموری، داوید کالابریا، تئو هرناندز، ساندرو تونالی، اسماعیل بن‌ناصر، الکسیز سالماکرز، رافائل لیائو، براهیم دیاز، اولیویه ژیرو

ترکیب پورتو: دیوگو کاستا، په‌په، ام‌بمبا، ژوآئو ماریو، زیدو سانوسی، سرجیو اولیویرا، مارکو گروئیچ، اوتاویو، اوانیلسون، مهدی طارمی

پایان بازی با تساوی یک بر یک میلان و پورتو.

دقیقه 2+90: کونسیسائو بخاطر جلوگیری از ضدحمله میلان کارت زرد گرفت.

دقیقه 85: مهدی طارمی و اوتاویو، چهارمین و پنجمین تعویضی پورتو مقابل میلان بودند که جای خود را به تونی مارتینز و په‌په برزیلی دادند.

دقیقه 85: رافائل لیائو جای خود را به دانیل مالدینی داد تا آخرین تعویض میلان اتفاق بیفتد.

دقیقه 79: کونسیسائو، سرمربی پورتو دو تعویض همزمان انجام داد؛ اوانیلسون و لوئیز دیاز از ترکیب پورتو خارج شدند و فرانسیسکو کونسیسائو و برونو کاستا به بازی آمدند.

دقیقه 76: زلاتان ابراهیموویچ پس از نمایش درخشان اخیرش مقابل رم، از این لحظه وارد زمین شد و جای ژیرو را گرفت.

دقیقه 74: ضربه سر رومانیولی روی توپ ارسالی از میانه زمین با فاصله کمی از کنار دروازه پورتو رد شد.

دقیقه 73: ویتینا بخاطر خطا روی کرونیچ با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 72: لوئیز دیاز با سرعت وارد محوطه جریمه شد و پس از اینکه پاس او از دست رفت، مجددا با یک تکل توپ‌گیری کرد و مهدی طارمی را در موقعیت خوبی قرار داد، اما ضربه فنی پای راست او با اختلاف کم از روی دروازه میلان به بیرون رفت.

دقیقه 70: اولین تعویض پورتو با خروج سرجیو اولیویرا و حضور ویتینا اتفاق افتاد.

دقیقه 68: دو تعویض همزمان برای میلان؛ ساندرو تونالی و براهیم دیاز به ترتیب جای خود را به فرانک کسیه و راده کرونیچ دادند.

دقیقه 65: امبمبا قبل از ورود مهاجم میلان به محوطه جریمه او را متوقف کرد و با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 61: گلللللللللل برای میلان.... ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود میلان را اسماعیل بن‌ناصر زد که توپ پس از برخورد به دیوار دفاعی بازیکنان پورتو مقابل پای اولیویه ژیرو افتاد که چرخش و شوت پای چپ این بازیکن را کاستا برگشت داد، اما در ریباند کالولو تعویضی از زاویه بسته دروازه یاران طارمی را باز کرد و کار را به تساوی کشید.

دقیقه 56: ارسال زیبای سرجیو اولیویرا از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به سمت چپ محوطه جریمه را په‌په به مقابل دروازه میلان فرستاد که در ادامه ضربه سر اوانیلسون به تیرک افقی اصابت کرد و راهی اوت شد.

دقیقه 55: مهدی طارمی در میانه زمین با سرعت حرکت کرد و قصد داشت یک موقعیت به وجود بیاورد، اما فیکایو توموری او را متوقف کرد و با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه 52: رافائل لیائو در موقعیت آفساید صاحب توپ شد، اما نتوانست در موقعیت تک به تک کاری از پیش ببرد و پس از جای گذاشتن کاستا و تنگ شده زاویه توپ خود را به بیرون زد.

دقیقه 49: مارکو گروئیچ بخاطر خطا روی تونالی در میانه زمین اولین کارت زرد تیمش را دریافت کرد.

دقیقه 46: تعویض اول برای میلان؛ داوید کالابریا از ترکیب خارج و کالولو جانشین وی شد.

شروع نیمه دوم

دقیقه 3+45: حملات پیاپی بازیکنان پورتو از جناح راست محوطه جریمه میلان با ارسال اوانیلسون همراه شد که مدافعان ایتالیایی توپ را دفع کردند و در ریباند هم شوت روی پای اولیویرا از پشت محوطه جریمه ثمری نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 1+45: توپ‌گیری از مهدی طارمی یک ضدحمله سریع برای میلان به وجود آورد که پاس در عمق تئو هرناندز و ارسال رافائل لیائو از روی خط عرضی زمین را سالماکرز با شوت بی‌دقت به بیرون زد.

دقیقه 33: ژیرو با پای چپ یک شوت استثنایی و تماشایی از پشت محوطه جریمه زد که ضربه او به کنج دروازه پورتو را کاستا با واکنش دیدنی راهی کرنر کرد.

دقیقه 33: شوت گروئیچ از پشت محوطه جریمه دقت لازم را نداشت و به راحتی در اختیار تاتاروشانو قرار گرفت.

دقیقه 32: ارسال اوتاویو و ضربه سر په‌په نزدیک بود توسط طارمی تبدیل به گل شود که مدافعان میلان توپ را دفع کردند.

دقیقه 32: همکاری طارمی و لوئیز دیاز موقعیت خطرناکی برای پورتو به وجود آورد که پس از سرتوپ و شوت پای چپ مهاجم ایرانی پورتو بعد از برخورد به پای توموری راهی کرنر شد.

دقیقه 25: ارسال اوتاویو و ضربه سر مارکو گروئیچ که جلوتر از مهدی طارمی به هوا پریده بود را تاتاروشانو با شیرجه تماشایی به سمت چپ به کرنر فرستاد.

دقیقه 17: توپ ارسالی از جناح راست زمین به بعد از تیرک دوم دروازه میلان نزدیک بود پورتو را به گل دوم برساند که ضربه سر امبمبا را تاتاروشانو با واکنش تماشایی راهی کرنر کرد.

دقیقه 10: پاس رو به بیرون لوئیز دیاز موقعیت خوبی برای اوتاویو به وجود آورد، اما شوت پای چپ این بازیکن پورتو بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از بالای دروازه میلان رد شد.

دقیقه 6: گلللللللل برای پورتو... آشفتگی در خط دفاعی میلان و اشتباه اسماعیل بن‌ناصر موجب شد تا پورتو صاحب یک ضدحمله سریع در زمین حریف شود و روی حرکت تکنیکی و پاس در عمق مارکو گروئیچ و ضربه تمام کننده لوئیز دیاز به گل اول دست پیدا کند.

ثانیه 40: نزدیک بود اوانیلسون اولین موقعیت جدی پورتو را در موقعیت مشکوک به آفساید تبدیل به گل کند که شوت کم‌دقت او به تور کنار دروازه میلان اصابت کرد.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.