به نظر می رسد که ژاوی تصمیم خود را گرفته و می‌خواهد السد را به مقصد بارسلونا ترک کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بعد از برکناری رونالد کومان از هدایت بارسلونا مشخص شد که ژاوی اصلی و شاید تنهاترین گزینه سران این باشگاه برای هدایت بلوگرانا محسوب می شود. با این حال طی روزهای گذشته گمانه‌زنی‌های زیادی در رابطه با اینکه آیا باشگاه السد قطر اجازه جدایی ژاوی را صادر خواهد کرد یا خیر، مطرح شده است.

از طرفی طی ساعات گذشته باشگاه السد اعلام کرد که در این مقطع حساس فصل اجازه جدایی ژاوی را صادر نخواهد کرد. ترکی آل علی، مدیر السد در این باره گفت: " ما از ملاقات اعضای بارسا استقبال می کنیم اما موضع باشگاه از اول مشخص بوده است. ما به سرمربی‌مان، ژاوی کاملاً متعهد هستیم و نمی‌توانیم در این مقطع از فصل او را نادیده بگیریم(از دست بدهیم.)"

با این حال به نظر می‌رسد که مخالفت السد بی فایده بوده چرا که ژاوی تصمیم نهایی خود را اتخاذ کرده و می‌خواهد به بارسلونا بازگردد. او بعد از بازی دیشب السد درباره حضور در بارسلونا گفت: " من بسیار خوشبین هستم. هر دو باشگاه در حال مذاکره هستند. مذاکرات را به مدیریت دو باشگاه می‌سپارم. با این حال آنها خواسته من را می‌دانند. هر دو باشگاه موضع من را می دانند و امیدوارم این موضوع سریع تر حل شود. یک مربی که که بارسلونا می‌رود لازم نیست وفادار باشد بلکه باید روحیه مثبت را به این تیم برگرداند.

قطعا بازگشت به بارسلونا جذاب خواهد بود و مانند بازگشت به خانه هیجان انگیز است. امیدوارم این اتفاق رخ دهد. چند روز است که با بارسلونا در تماس هستم و همه چیز آماده است."

از طرفی بسیاری معتقد هستند که اگر دو بازی حساس السد در لیگ ستارگان قطر مقابل تیم‌های قدرتمند الاهلی و الدحیل نبود، شاید ژاوی زودتر از اینها رسماً به عنوان سرمربی جدید بارسلونا انتخاب می‌شد اما به نظر می‌رسد که خود او هم ترجیح داده در این دو دیدار حیاتی کنار شاگردانش باشد و بعد حضورش در بلوگرانا را نهایی کند.

السد اتفاقاً در این دو مسابقه نتایج نسبتا قابل قبولی هم کسب کرد. آنها ابتدا الاهلی را با نتیجه 4-1 از پیش رو برداشتند تا با بهترین روحیه ممکن گام به دیدار سرنوشت‌ساز برابر الدحیل بگذارند؛ جایی که دیشب شاگردان ژاوی در برابر رقیب اصلی خود در راه فتح لیگ ستارگان قطر به تساوی 3-3 دست یافتند. موضوعی که باعث شد السد با 25 امتیاز همچنان جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرده و فاصله الدحیل نیز با این تیم همچنان سه امتیاز باقی ماند.

نکته قابل توجه دیگر درباره اخبار حضور ژاوی در بارسلونا به این موضوع برمی‌گردد که حالا تصاویری در رسانه‌ها منتشر شده که نشان می دهد سران بارسلونا و السد روز گذشته در مراسم شامی با یکدیگر دیدار کرده و به نظر می رسد که باید بازگشت اسطوره بلوگرانا به نوکمپ را تمام شده دانست؛ مخصوصاً بعد از صحبت هایی که او شب گذشته بعد از دیدار برابر الدحیل انجام داد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.